• Black Friday
  • Sale
  • Blogs
  • About us
  • Sale
Home & Interior
Home Appliances
Montblanc Collection Patchouli Ink EdP 125ml

Montblanc Collection Patchouli Ink EdP 125ml

Compare
The volume of this particular fragrance is 125 ml. Looking for a fragrance? This one from Montblanc could be what you're after.

·

Popularity

2115

in

Eau de Parfum
From 3 payments of £18.12/mo. with
AD

From Cosmetify

Montblanc Patchouli Ink Eau De Parfum 125ml

£3.95 shipping, 2-3 days
£54.38

Cosmetify

Montblanc Patchouli Ink Eau De Parfum 125ml

Lowest price

·£3.95 shipping, 2-3 days
£54.38

Advertisement

Advertisement

¹

Borrowing more than you can afford or paying late may negatively impact your financial status and ability to obtain credit. Credit subject to status. Ts&Cs and late fees apply.

Related products

Show all
We have picked out a selection of products that might interest you.
Dior Sauvage EdP 60 ml 60ml
100+
100+ watching
Dior Sauvage EdP 60 ml 60ml
£68.84
£1,147.33/L
Montblanc Explorer EdP 100ml
-10%
Montblanc Explorer EdP 100ml
£39.51
£395.10/L
Creed Aventus EdP 100ml
200+
200+ watching
Creed Aventus EdP 100ml
£249.99
£2,499.90/L
Prada Paradigme EdP 50ml
Prada Paradigme EdP 50ml
£58.08
£1,161.60/L
Armani Stronger With You Intensely EdP 50ml
200+
200+ watching
Armani Stronger With You Intensely EdP 50ml
£66.94
£1,338.80/L
Jean Paul Gaultier Le Male Le Parfum EdP 125 ml 125ml
100+
100+ watching
Jean Paul Gaultier Le Male Le Parfum EdP 125 ml 125ml
£69.21
£553.68/L
Jean Paul Gaultier Le Male Elixir EdP 125ml
-14%
Jean Paul Gaultier Le Male Elixir EdP 125ml
£59.99
£479.92/L

Product details

Lowest price for Montblanc Collection Patchouli Ink EdP 125ml is £54.38. This is currently the cheapest offer among 15 stores.

While you could think that perfumes only should be worn in more formal social gatherings, there are many occasions where it could be appropriate, for example at work or in your everyday routine when you want that little extra something.

  • 125 ml bottle
  • For men
  • Eau de parfum
  • Made by Montblanc

If you are in the market for a properly large bottle of fragrance, this might not be the best fit for you, with a 125 ml volume.

This Montblanc fragrance is an EdP. An eau de parfum is a fragrance that will last you well through the day, while still being less concentrated and thus more delicate than a regular parfum. It could be a good alternative if you want something light without having to put on more during the day.

If you compare this fragrance's price with the rest of the category, then it is more expensive than most other fragrances, but given its features you'd be getting a premium product. In the category of fragrances, this is at present one of the very most popular fragrances on PriceRunner and right now the lowest price is £54.

Compare:

Features

Product

Product nameMontblanc Collection Patchouli Ink EdP 125ml
BrandMontblanc
TypeEau de Parfum

Additional Info

Created at PriceRunner2024-05-22

Product Properties

GenderMale
Volume125.0 ml
Age GroupAdult

Feedback

The information above is provided by various external sources and should be used as a guide only. Have you noticed anything amiss with this product? Or do you have suggestions for improvement? Send or .
¹

Borrowing more than you can afford or paying late may negatively impact your financial status and ability to obtain credit. Credit subject to status. Ts&Cs and late fees apply.

PriceRunner
  • Black Friday 2026
  • About us
  • Contact us
  • Newsroom
  • Job openings

Since 1999, PriceRunner has helped millions of visitors find the best products at the best prices.

PriceRunner is entirely independent and free to use. Our vision is to be your go-to site that you can always count on when comparing products and prices. PriceRunner became a part of Klarna 2022.

You can compare prices and products with us in:

Sweden, Denmark, The UK, Norway, USA, Germany, Austria, Finland, France, Ireland, Italy, Netherlands, Spain
Copyright 1999-2026 Klarna Technologies AB
Images on this website may be AI-generated.