• Black Friday
  • Sale
  • Blogs
  • About us
  • Sale
Home & Interior
Home Appliances
HUGO BOSS Bottled Absolu Intense EdP 50ml

HUGO BOSS Bottled Absolu Intense EdP 50ml

Compare
50 ml is a small packaging, but that also means you can take it in your carry-on when traveling. If you're looking for a Hugo Boss Boss Bottled fragrance, this might suit you.

·

Popularity

65

in

Eau de Parfum

Shop at

HUGO BOSS

From 3 payments of £17.33/mo. with
AD

From John Lewis & Partners

BOSS Bottled Absolu Parfum Intense

Free shipping, 2-5 days
£77.00

The Perfume Shop

Bottled Absolu by Hugo Boss Parfum Intense Spray - 50ml

Lowest price

·Free shipping, 3-4 days
£51.99

Advertisement

Advertisement

Advertisement

¹

Borrowing more than you can afford or paying late may negatively impact your financial status and ability to obtain credit. Credit subject to status. Ts&Cs and late fees apply.

Related products

Show all
We have picked out a selection of products that might interest you.
Gucci Intense Oud EdP 90ml
50+
50+ watching
Gucci Intense Oud EdP 90ml
£74.90
£832.22/L
Creed Aventus EdP 100ml
200+
200+ watching
Creed Aventus EdP 100ml
£248
£2,480.00/L
Montblanc Explorer EdP 100ml
100+
100+ watching
Montblanc Explorer EdP 100ml
£43.95
£439.50/L
Armani Stronger With You Intensely EdP 50ml
200+
200+ watching
Armani Stronger With You Intensely EdP 50ml
£64
£1,280.00/L
Tom Ford Ombré Leather EdP 100ml
100+
100+ watching
Tom Ford Ombré Leather EdP 100ml
£119.75
£1,197.50/L
Emporio Armani Stronger with You Intensely EdP 50ml
Emporio Armani Stronger with You Intensely EdP 50ml
£47.73
£954.60/L
Afnan Supremacy Collector's Edition EdP 100ml
50+
50+ watching
Afnan Supremacy Collector's Edition EdP 100ml
£47.99
£479.90/L

Product details

Lowest price for HUGO BOSS Bottled Absolu Intense EdP 50ml is £51.99. This is currently the cheapest offer among 18 stores.

It might be difficult to know which perfume to use and for which occasions. There is a huge selection of products on the market right now, but if you look hard enough and read up on the options, we're sure you'll find something that'll suit you.

  • For men
  • Nimble 50 ml bottle
  • Eau de parfum
  • Hugo Boss Boss Bottled

If you find regular parfums to be a bit too much, then you might want to consider an eau de parfum. While the names might be confusingly similar, the difference is that an eau de parfum has a lower perfume oil concentration. If brand and series are of importance to you, you'd be interested to know that hits is a Hugo Boss Boss Bottled fragrance.

If you are at all conscious about putting a bottle of fragrance in your checked bag, then you might want to consider this one. It's small enough to be allowed to go in your carry-on.

This is one of the very most popular fragrances on PriceRunner at the moment and it currently has a lowest price of £52. If we compare average prices for all products in this category, then this fragrance has a price which is below average, which might suit those on a budget.

Compare:

Features

Product

Product nameHUGO BOSS Bottled Absolu Intense EdP 50ml
BrandHUGO BOSS
TypeEau de Parfum

Additional Info

Created at PriceRunner2024-07-30

Product Properties

SeriesHugo Boss Boss Bottled
Target GroupMan
Volume50.0 ml

Feedback

The information above is provided by various external sources and should be used as a guide only. Have you noticed anything amiss with this product? Or do you have suggestions for improvement? Send or .
¹

Borrowing more than you can afford or paying late may negatively impact your financial status and ability to obtain credit. Credit subject to status. Ts&Cs and late fees apply.

PriceRunner
  • Black Friday 2026
  • About us
  • Contact us
  • Newsroom
  • Job openings

Since 1999, PriceRunner has helped millions of visitors find the best products at the best prices.

PriceRunner is entirely independent and free to use. Our vision is to be your go-to site that you can always count on when comparing products and prices. PriceRunner became a part of Klarna 2022.

You can compare prices and products with us in:

Sweden, Denmark, The UK, Norway, USA, Germany, Austria, Finland, France, Ireland, Italy, Netherlands, Spain
Copyright 1999-2026 Klarna Technologies AB
Images on this website may be AI-generated.