• Black Friday
  • Sale
  • Blogs
  • About us
  • Sale
Home & Interior
Home Appliances
Versace Dylan Blue EdT 50ml

Versace Dylan Blue EdT 50ml

Compare
The primary target group for this particular fragrance is men. If you're looking for something light and not too overbearing, this fragrance might suit you.

·

Popularity

299

in

Eau de Toilette
From 3 payments of £14.40/mo. with
10 ml£17.00
30 ml£32.72
50 ml£43.20
100 ml£53.99
AD

From Jolof Store

Versace Dylan Blue Eau de Toilette Spray 50ml

Free shipping, 3-5 days
£63.99

Cosmetify

Versace Dylan Blue Pour Homme Eau De Toilette 50ml

Lowest price

·£3.95 shipping, 2-3 days
£43.20

Advertisement

Advertisement

¹

Borrowing more than you can afford or paying late may negatively impact your financial status and ability to obtain credit. Credit subject to status. Ts&Cs and late fees apply.

Related products

Show all
We have picked out a selection of products that might interest you.
Dior Sauvage EdT 200ml
50+
50+ watching
Dior Sauvage EdT 200ml
£134.40
£672.00/L
Rabanne 1 Million EdT 100ml
100+
100+ watching
Rabanne 1 Million EdT 100ml
£41.40
£414.00/L
Calvin Klein CK One EdT 200ml
50+
50+ watching
Calvin Klein CK One EdT 200ml
£25.95
£129.75/L
Jean Paul Gaultier Le Male EdT 75ml
50+
50+ watching
Jean Paul Gaultier Le Male EdT 75ml
£48.80
£650.67/L
HUGO BOSS Boss Bottled Night EdT 198ml
HUGO BOSS Boss Bottled Night EdT 198ml
£40.95
£206.82/L
Rabanne Invictus EdT 100ml
100+
100+ watching
Rabanne Invictus EdT 100ml
£59.99
£599.90/L
Joop! Homme EdT 200ml
Joop! Homme EdT 200ml
£22.12
£110.60/L

Reviews

Product details

Lowest price for Versace Dylan Blue EdT 50ml is £43.20. This is currently the cheapest offer among 32 stores.

While you could think that perfumes only should be worn in more formal social gatherings, there are many occasions where it could be appropriate, for example at work or in your everyday routine when you want that little extra something.

  • For men
  • Eau de toilette
  • Nimble 50 ml bottle
  • Made by Versace

This is a fragrance from Versace, an EdT. This is a very light and delicate type of fragrance, and they generally don't last all day. It could, however, still be a good option for you if you're looking for something more "lightweight".

The packing only holds 50 ml of fragrance. This could be an advantage, however, since you can bring it on your carry-on on a plane instead of putting it in your checked bag.

If you compare prices on this fragrance on PriceRunner you will see that the lowest price right now is £43. It is also a top-ranked fragrance in terms of popularity. This fragrance has a high review average of 4.54 out of 5 and all its features make it a great purchase.

Compare:

Features

Product

Product nameVersace Dylan Blue EdT 50ml
BrandVersace
TypeEau de Toilette

Additional Info

Created at PriceRunner2016-10-21

Product Properties

GenderMale
Volume50.0 ml

Feedback

The information above is provided by various external sources and should be used as a guide only. Have you noticed anything amiss with this product? Or do you have suggestions for improvement? Send or .
¹

Borrowing more than you can afford or paying late may negatively impact your financial status and ability to obtain credit. Credit subject to status. Ts&Cs and late fees apply.

PriceRunner
  • Black Friday 2026
  • About us
  • Contact us
  • Newsroom
  • Job openings

Since 1999, PriceRunner has helped millions of visitors find the best products at the best prices.

PriceRunner is entirely independent and free to use. Our vision is to be your go-to site that you can always count on when comparing products and prices. PriceRunner became a part of Klarna 2022.

You can compare prices and products with us in:

Sweden, Denmark, The UK, Norway, USA, Germany, Austria, Finland, France, Ireland, Italy, Netherlands, Spain
Copyright 1999-2026 Klarna Technologies AB
Images on this website may be AI-generated.