• Black Friday
  • Sale
  • Blogs
  • About us
  • Sale
Home & Interior
Home Appliances
Prada Candy Gloss EdT 80ml

Prada Candy Gloss EdT 80ml

Compare
The primary target group for this particular fragrance is women. EdT fragrances are less concentrated and generally don't last all day.
Currently
Out of stock

·

Popularity

4954

in

Eau de Toilette
From 3 payments of £13.98/mo. with
30 ml£34.99
50 ml£33.66
80 ml£41.95

No products in stock

You will get notified by e-mail when the product is back in stock at one of our listed retailers.

Cosmetify

Prada Candy Gloss Eau De Toilette 80ml

Out of stock
£57.99

Or 3 payments of £19.33/mo.¹

Paco Perfumerias

Prada Candy Gloss Eau de Toilette 80ml Spray
Out of stock
£41.95

Advertisement

¹

Borrowing more than you can afford or paying late may negatively impact your financial status and ability to obtain credit. Credit subject to status. Ts&Cs and late fees apply.

Related products

Show all
We have picked out a selection of products that might interest you.
HUGO BOSS Hugo Orange Woman EdT 75ml
Popular
HUGO BOSS Hugo Orange Woman EdT 75ml
£23.44
£312.53/L
Calvin Klein CK One EdT 200ml
50+
50+ watching
Calvin Klein CK One EdT 200ml
£25.95
£129.75/L
Marc Jacobs Daisy EdT 50ml
Marc Jacobs Daisy EdT 50ml
£33.75
£675.00/L
Dolce & Gabbana Light Blue Women EdT 100ml
Dolce & Gabbana Light Blue Women EdT 100ml
£45.95
£459.50/L
Dolce & Gabbana Light Blue Women EdT 50ml
-11%
Dolce & Gabbana Light Blue Women EdT 50ml
£31.18
£623.60/L
Jean Paul Gaultier Classique EdT 30ml
Jean Paul Gaultier Classique EdT 30ml
£38.13
£1,271.00/L
Jean Paul Gaultier Classique EdT 100ml
Jean Paul Gaultier Classique EdT 100ml
£64.75
£647.50/L

Reviews

Product details

Lowest price for Prada Candy Gloss EdT 80ml is -. This is currently the cheapest offer among 2 stores.

It might be difficult to know which perfume to use and for which occasions. There is a huge selection of products on the market right now, but if you look hard enough and read up on the options, we're sure you'll find something that'll suit you.

  • Prada Candy
  • Eau de toilette
  • For women
  • Made by Prada

The packing only holds 80 ml of fragrance. This could be an advantage, however, since you can bring it on your carry-on on a plane instead of putting it in your checked bag.

This is a very light and delicate type of fragrance, and they generally don't last all day. It could, however, still be a good option for you if you're looking for something more "lightweight". If brand and series are of importance to you, you'd be interested to know that hits is a Prada Candy fragrance.

This fragrance has a high review average of 4.31 out of 5 and all its features make it a great purchase. If you compare prices on Candy Gloss EdT 80ml on PriceRunner you will see that the lowest price right now is £42. It is also one of the very most popular fragrances.

Compare:

Features

Product

Product namePrada Candy Gloss EdT 80ml
BrandPrada
TypeEau de Toilette

Additional Info

Created at PriceRunner2017-09-05

Product Properties

SeriesPrada Candy
Target GroupWoman
Volume80.0 ml

Feedback

The information above is provided by various external sources and should be used as a guide only. Have you noticed anything amiss with this product? Or do you have suggestions for improvement? Send or .
¹

Borrowing more than you can afford or paying late may negatively impact your financial status and ability to obtain credit. Credit subject to status. Ts&Cs and late fees apply.

PriceRunner
  • Black Friday 2026
  • About us
  • Contact us
  • Newsroom
  • Job openings

Since 1999, PriceRunner has helped millions of visitors find the best products at the best prices.

PriceRunner is entirely independent and free to use. Our vision is to be your go-to site that you can always count on when comparing products and prices. PriceRunner became a part of Klarna 2022.

You can compare prices and products with us in:

Sweden, Denmark, The UK, Norway, USA, Germany, Austria, Finland, France, Ireland, Italy, Netherlands, Spain
Copyright 1999-2026 Klarna Technologies AB
Images on this website may be AI-generated.