• Black Friday
  • Sale
  • Blogs
  • About us
  • Sale
Home & Interior
Home Appliances
La Rive Cabana EdT 90ml
Trending

La Rive Cabana EdT 90ml

Compare
Looking for a fragrance? This one from La Rive could be what you're after. This particular fragrance is first and foremost aimed towards men.

·

Popularity

3183

in

Eau de Toilette
From 3 payments of £1.97/mo. with
AD

From Notino

La Rive Cabana EDT M 90 ml

£3.99 shipping, 3-5 days
£5.92

Notino

La Rive Cabana EDT M 90 ml

Lowest price

·£3.99 shipping, 3-5 days
£5.92

Advertisement

¹

Borrowing more than you can afford or paying late may negatively impact your financial status and ability to obtain credit. Credit subject to status. Ts&Cs and late fees apply.

Related products

Show all
We have picked out a selection of products that might interest you.
Dior Sauvage EdT 200ml
50+
50+ watching
Dior Sauvage EdT 200ml
£134.40
£672.00/L
Rabanne 1 Million EdT 100ml
100+
100+ watching
Rabanne 1 Million EdT 100ml
£41.40
£414.00/L
Calvin Klein CK One EdT 200ml
50+
50+ watching
Calvin Klein CK One EdT 200ml
£25.95
£129.75/L
Jean Paul Gaultier Le Male EdT 75ml
50+
50+ watching
Jean Paul Gaultier Le Male EdT 75ml
£47.25
£630.00/L
HUGO BOSS Boss Bottled Night EdT 198ml
HUGO BOSS Boss Bottled Night EdT 198ml
£40.95
£206.82/L
Joop! Homme EdT 200ml
Joop! Homme EdT 200ml
£22.12
£110.60/L
Rabanne Invictus EdT 100ml
100+
100+ watching
Rabanne Invictus EdT 100ml
£55.25
£552.50/L

Product details

Lowest price for La Rive Cabana EdT 90ml is £5.92. This is currently the cheapest offer among 3 stores.

While you could think that perfumes only should be worn in more formal social gatherings, there are many occasions where it could be appropriate, for example at work or in your everyday routine when you want that little extra something.

  • Eau de toilette
  • Made by La Rive
  • For men
  • Compact 90 ml bottle

While the bottle only holds 90 ml, this could be an advantage if you're looking for something that doesn't come in a gargantuan bottle that'll take up all the space in your bathroom cabinet.

This is a very light and delicate type of fragrance, and they generally don't last all day. It could, however, still be a good option for you if you're looking for something more "lightweight".

Right now the lowest price on this product is £6, but make sure to compare different retailers to find the very best deal for you. The price of this fragrance is below average for the category, so if it has the features your'e looking for it could be a great purchase.

Compare:

Features

Product

Product nameLa Rive Cabana EdT 90ml
BrandLa Rive
TypeEau de Toilette

Additional Info

Created at PriceRunner2020-02-26

Product Properties

Target GroupMan
Volume90.0 ml

Feedback

The information above is provided by various external sources and should be used as a guide only. Have you noticed anything amiss with this product? Or do you have suggestions for improvement? Send or .
¹

Borrowing more than you can afford or paying late may negatively impact your financial status and ability to obtain credit. Credit subject to status. Ts&Cs and late fees apply.

PriceRunner
  • Black Friday 2026
  • About us
  • Contact us
  • Newsroom
  • Job openings

Since 1999, PriceRunner has helped millions of visitors find the best products at the best prices.

PriceRunner is entirely independent and free to use. Our vision is to be your go-to site that you can always count on when comparing products and prices. PriceRunner became a part of Klarna 2022.

You can compare prices and products with us in:

Sweden, Denmark, The UK, Norway, USA, Germany, Austria, Finland, France, Ireland, Italy, Netherlands, Spain
Copyright 1999-2026 Klarna Technologies AB
Images on this website may be AI-generated.