Blenders
Blowtorches
Breadmakers
Coffee Grinders
Coffee Makers
Deep fryers & Airfryers
Food Cookers
Food Dehydrators
Food Mixers & Food Processors
Hand Blenders
Hand Mixers
Ice Cream Makers
Ice Makers
Juicers
Kettles
Kitchen Scales
Meat Slicers
Mincers
Mini Choppers & Spiralisers
Other Kitchen Appliances
Pasta Makers
Popcorn Makers
Sandwich Toasters
Soft Drink Makers
Toasters
Vacuum Sealers
Waffle Makers

Wobbler
You will get notified by e-mail when the product is back in stock at one of our listed retailers.
Lowest price for Rapala Countdown Magnum 11cm Firetiger is £14.99. This is currently the cheapest offer from 1 retailer.
Product | |
|---|---|
| Product name | Rapala Countdown Magnum 11cm Firetiger |
| Brand | Rapala |
| Type | Fishing Lures & Baits |
Type | |
| Type of Fishing | Trolling Fishing |
| Type of Lure | Wobbler |
Product Properties | |
| Floating Properties | Sinking |
Size | |
| Hook Size | 1 |
Measures | |
|---|---|
| Body Length | 11.0 cm |
| Running Depth (min) | 3.9 m |
| Running Depth (max) | 4.5 m |
| Lure Weight | 24.0 g |
Additional Info | |
| Created at PriceRunner | 2018-08-17 |
The information above is provided by various external sources and should be used as a guide only. Have you noticed anything amiss with this product? Or do you have suggestions for improvement? Send or .