Blenders
Blowtorches
Breadmakers
Coffee Grinders
Coffee Makers
Deep fryers & Airfryers
Food Cookers
Food Dehydrators
Food Mixers & Food Processors
Hand Blenders
Hand Mixers
Ice Cream Makers
Ice Makers
Juicers
Kettles
Kitchen Scales
Meat Slicers
Mincers
Mini Choppers & Spiralisers
Other Kitchen Appliances
Pasta Makers
Popcorn Makers
Sandwich Toasters
Soft Drink Makers
Toasters
Vacuum Sealers
Waffle Makers

Steam Station, Vertical, Steam, Automatic shutdown, 2200 W, Steam Capacity: 60g, Steam Pressure: 4.5 bar, 1000 ml 18 cm 36 cm
Try flexible payments with
You will get notified by e-mail when the product is back in stock at one of our listed retailers.
Prices do not include shipping costs. Right now, there are no retailers selling Morphy Richards Jet Steam Steam Generator 333024, so the data shown are historical prices.
Compare:
Product | |
|---|---|
| Product name | Morphy Richards Jet Steam Steam Generator 333024 |
| Brand | Morphy Richards |
Power Source | |
| Power | 2200 W |
Measures | |
| Weight | 3.8 kg |
| Width | 18.0 cm |
| Height | 36.0 cm |
Additional Info | |
| Created at PriceRunner | 2021-03-31 |
Product Properties | |
|---|---|
| Steam Capacity | 60.0 g |
| Style | Steam Station |
| Water Tank | 1000.0 ml |
| Features | Automatic shutdown |
| Steam Pressure | 4.5 bar |
| Steam Function | Steam, Vertical |
The information above is provided by various external sources and should be used as a guide only. Have you noticed anything amiss with this product? Or do you have suggestions for improvement? Send or .