Blenders
Blowtorches
Breadmakers
Coffee Grinders
Coffee Makers
Deep fryers & Airfryers
Food Cookers
Food Dehydrators
Food Mixers & Food Processors
Hand Blenders
Hand Mixers
Ice Cream Makers
Ice Makers
Juicers
Kettles
Kitchen Scales
Meat Slicers
Mincers
Mini Choppers & Spiralisers
Other Kitchen Appliances
Pasta Makers
Popcorn Makers
Sandwich Toasters
Soft Drink Makers
Toasters
Vacuum Sealers
Waffle Makers

Steam Irons, Steam, Vertical, 2400 W, 270 ml 14.2 cm 18 cm
You will get notified by e-mail when the product is back in stock at one of our listed retailers.
Lowest price for Tefal Express Steam FV2835E0 is £37.48. This is currently the cheapest offer from 1 retailer.
Compare:
Product | |
|---|---|
| Product name | Tefal Express Steam FV2835E0 |
| Brand | Tefal |
Product Properties | |
| Style | Steam Irons |
| Water Tank | 270.0 ml |
| Steam Function | Steam, Vertical |
| Colour | Purple, White |
Power Source | |
|---|---|
| Power | 2400 W |
Measures | |
| Weight | 1.3 kg |
| Width | 14.2 cm |
| Height | 18.0 cm |
Additional Info | |
| Created at PriceRunner | 2022-10-20 |
The information above is provided by various external sources and should be used as a guide only. Have you noticed anything amiss with this product? Or do you have suggestions for improvement? Send or .