Blenders
Blowtorches
Breadmakers
Coffee Grinders
Coffee Makers
Deep fryers & Airfryers
Food Cookers
Food Dehydrators
Food Mixers & Food Processors
Hand Blenders
Hand Mixers
Ice Cream Makers
Ice Makers
Juicers
Kettles
Kitchen Scales
Meat Slicers
Mincers
Mini Choppers & Spiralisers
Other Kitchen Appliances
Pasta Makers
Popcorn Makers
Sandwich Toasters
Soft Drink Makers
Toasters
Vacuum Sealers
Waffle Makers

Steam Station, Vertical, Steam, Self clean, Automatic shutdown, 2800 W, Steam Capacity: 130g, Steam Pressure: 7.5 bar, 1800 ml
You will get notified by e-mail when the product is back in stock at one of our listed retailers.
Lowest price for Tefal Express Protect SV9201 is £160.48. This is currently the cheapest offer among 2 stores.
Compare:
Product | |
|---|---|
| Product name | Tefal Express Protect SV9201 |
| Brand | Tefal |
Power Source | |
| Power | 2800 W |
Measures | |
| Weight | 1.3 kg |
Additional Info | |
| Created at PriceRunner | 2022-11-19 |
Product Properties | |
|---|---|
| Steam Capacity | 130.0 g |
| Style | Steam Station |
| Water Tank | 1800.0 ml |
| Features | Self clean, Automatic shutdown |
| Steam Pressure | 7.5 bar |
| Steam Function | Steam, Vertical |
| Colour | White, Red |
The information above is provided by various external sources and should be used as a guide only. Have you noticed anything amiss with this product? Or do you have suggestions for improvement? Send or .