Blenders
Blowtorches
Breadmakers
Coffee Grinders
Coffee Makers
Deep fryers & Airfryers
Food Cookers
Food Dehydrators
Food Mixers & Food Processors
Hand Blenders
Hand Mixers
Ice Cream Makers
Ice Makers
Juicers
Kettles
Kitchen Scales
Meat Slicers
Mincers
Mini Choppers & Spiralisers
Other Kitchen Appliances
Pasta Makers
Popcorn Makers
Sandwich Toasters
Soft Drink Makers
Toasters
Vacuum Sealers
Waffle Makers

Steam Station, Vertical, Steam, Automatic shutdown, 2700 W, Steam Capacity: 160g, Steam Pressure: 7.5 bar, 2000 ml 22 cm
You will get notified by e-mail when the product is back in stock at one of our listed retailers.
Lowest price for Braun IS 7266 VI is £349.90. This is currently the cheapest offer from 1 retailer.
Compare:
Product | |
|---|---|
| Product name | Braun IS 7266 VI |
| Brand | Braun |
Power Source | |
| Power | 2700 W |
Measures | |
| Weight | 5.0 kg |
| Cord Length | 1.7 m |
| Width | 22.0 cm |
Additional Info | |
| Created at PriceRunner | 2023-04-13 |
Product Properties | |
|---|---|
| Steam Capacity | 160.0 g |
| Style | Steam Station |
| Water Tank | 2000.0 ml |
| Features | Automatic shutdown |
| Steam Pressure | 7.5 bar |
| Steam Function | Steam, Vertical |
| Colour | Purple |
The information above is provided by various external sources and should be used as a guide only. Have you noticed anything amiss with this product? Or do you have suggestions for improvement? Send or .