Blenders
Blowtorches
Breadmakers
Coffee Grinders
Coffee Makers
Deep fryers & Airfryers
Food Cookers
Food Dehydrators
Food Mixers & Food Processors
Hand Blenders
Hand Mixers
Ice Cream Makers
Ice Makers
Juicers
Kettles
Kitchen Scales
Meat Slicers
Mincers
Mini Choppers & Spiralisers
Other Kitchen Appliances
Pasta Makers
Popcorn Makers
Sandwich Toasters
Soft Drink Makers
Toasters
Vacuum Sealers
Waffle Makers

Auto Shut Off, Non-Slip Feet, Overheat protection, Removable Bowl, Cool Touch, Timer, Dishwasher-safe, 2400 W
Lowest price for Princess 182068 is £116.78. This is currently the cheapest offer from 1 retailer.
Compare:
Product | |
|---|---|
| Product name | Princess 182068 |
| Brand | Princess |
Product Properties | |
| Temperature (max) | 220.0 °C |
| Number of Drawers | 2 |
| Capacity | 8.0 L |
| Colour | Black |
| Type of Fryer | Air Fryer |
| Features | Overheat protection, Non-Slip Feet, Removable Bowl, Auto Shut Off, Timer, Cool Touch, Dishwasher-safe |
Power Source | |
|---|---|
| Power | 2400 W |
Measures | |
| Weight | 7.8 kg |
| Height | 308.0 mm |
| Width | 374.0 mm |
| Depth | 384.0 mm |
Additional Info | |
| Created at PriceRunner | 2023-06-26 |
The information above is provided by various external sources and should be used as a guide only. Have you noticed anything amiss with this product? Or do you have suggestions for improvement? Send or .