Blenders
Blowtorches
Breadmakers
Coffee Grinders
Coffee Makers
Deep fryers & Airfryers
Food Cookers
Food Dehydrators
Food Mixers & Food Processors
Hand Blenders
Hand Mixers
Ice Cream Makers
Ice Makers
Juicers
Kettles
Kitchen Scales
Meat Slicers
Mincers
Mini Choppers & Spiralisers
Other Kitchen Appliances
Pasta Makers
Popcorn Makers
Sandwich Toasters
Soft Drink Makers
Toasters
Vacuum Sealers
Waffle Makers

Timer, Cool Touch, Removable Bowl, Non-Slip Feet, Overheat protection, 1500 W
Lowest price for Princess Aerofryer 182026 Digital 4.5L XXL is £70.93. This is currently the cheapest offer from 1 retailer.
Compare:
Product | |
|---|---|
| Product name | Princess Aerofryer 182026 Digital 4.5L XXL |
| Brand | Princess |
Power Source | |
| Power | 1500 W |
Measures | |
| Weight | 4.311 kg |
| Height | 385.0 mm |
| Width | 350.0 mm |
Additional Info | |
| Created at PriceRunner | 2020-04-08 |
Product Properties | |
|---|---|
| Temperature (max) | 200.0 °C |
| Number of Drawers | 1 |
| Capacity | 4.5 L |
| Colour | Stainless Steel |
| Type of Fryer | Air Fryer |
| Features | Overheat protection, Non-Slip Feet, Removable Bowl, Timer, Cool Touch |
The information above is provided by various external sources and should be used as a guide only. Have you noticed anything amiss with this product? Or do you have suggestions for improvement? Send or .