Blenders
Blowtorches
Breadmakers
Coffee Grinders
Coffee Makers
Deep fryers & Airfryers
Food Cookers
Food Dehydrators
Food Mixers & Food Processors
Hand Blenders
Hand Mixers
Ice Cream Makers
Ice Makers
Juicers
Kettles
Kitchen Scales
Meat Slicers
Mincers
Mini Choppers & Spiralisers
Other Kitchen Appliances
Pasta Makers
Popcorn Makers
Sandwich Toasters
Soft Drink Makers
Toasters
Vacuum Sealers
Waffle Makers

Overheat protection, Timer, Auto Shut Off, Cool Touch, Viewing Window, 1500 W
Lowest price for Profi Cook PC-FR 1200 H is £79.59. This is currently the cheapest offer among 2 stores.
Product | |
|---|---|
| Product name | Profi Cook PC-FR 1200 H |
| Brand | Profi Cook |
Product Properties | |
| Temperature (max) | 200.0 °C |
| Number of Drawers | 1 |
| Capacity | 11.0 L |
| Colour | Black |
| Type of Fryer | Air Fryer |
| Features | Overheat protection, Viewing Window, Auto Shut Off, Timer, Cool Touch |
Power Source | |
|---|---|
| Power | 1500 W |
Measures | |
| Weight | 8.7 kg |
| Height | 370.0 mm |
| Width | 330.0 mm |
| Depth | 340.0 mm |
Additional Info | |
| Created at PriceRunner | 2020-10-06 |
The information above is provided by various external sources and should be used as a guide only. Have you noticed anything amiss with this product? Or do you have suggestions for improvement? Send or .