Blenders
Blowtorches
Breadmakers
Coffee Grinders
Coffee Makers
Deep fryers & Airfryers
Food Cookers
Food Dehydrators
Food Mixers & Food Processors
Hand Blenders
Hand Mixers
Ice Cream Makers
Ice Makers
Juicers
Kettles
Kitchen Scales
Meat Slicers
Mincers
Mini Choppers & Spiralisers
Other Kitchen Appliances
Pasta Makers
Popcorn Makers
Sandwich Toasters
Soft Drink Makers
Toasters
Vacuum Sealers
Waffle Makers

Espresso Machine,with Display, 120W, Capacity: 0.11 L, Capacity (cups): 1 Cups, Reusable Filter, Colour: Black
Lowest price for Handpresso Auto is £158.99. This is currently the cheapest offer from 1 retailer.
Product | |
|---|---|
| Product name | Handpresso Auto |
| Brand | Handpresso |
| Type | Espresso Machines |
Features | |
| App Control | No |
Material | |
| Material | Stainless Steel |
Power Source | |
| Power | 120 W |
Measures | |
| Weight | 0.88 kg |
| Height | 26.5 cm |
| Width | 13.0 cm |
| Depth | 12.5 cm |
Additional Info | |
| Created at PriceRunner | 2015-11-25 |
Product Properties | |
|---|---|
| Number of Brewing Spouts | 1 |
| Brewing Pressure | 19.0 bar |
| Features | Display |
| Filter Type | Reusable Filter |
| Functions | Automatic Capsule Ejection |
| Colour | Black |
| Integrated | No |
| Integrated Coffee Grinder | No |
| Integrated Milk Frother | No |
| Capacity | 0.11 L |
| Capacity (cups) | 1 Cups |
The information above is provided by various external sources and should be used as a guide only. Have you noticed anything amiss with this product? Or do you have suggestions for improvement? Send or .