Blenders
Blowtorches
Breadmakers
Coffee Grinders
Coffee Makers
Deep fryers & Airfryers
Food Cookers
Food Dehydrators
Food Mixers & Food Processors
Hand Blenders
Hand Mixers
Ice Cream Makers
Ice Makers
Juicers
Kettles
Kitchen Scales
Meat Slicers
Mincers
Mini Choppers & Spiralisers
Other Kitchen Appliances
Pasta Makers
Popcorn Makers
Sandwich Toasters
Soft Drink Makers
Toasters
Vacuum Sealers
Waffle Makers

*Pay in 24 installments with Klarna, APR 21.90%: Borrowing more than you can afford, or paying late, may make it harder to get credit in the future. Credit subject to status. 18+. UK residents only. A downpayment of 10% or higher may be required. Klarna Financing has a representative 21.9% APR (fixed). Representative example: 21.9% APR representative based on a loan amount of £1200 repayable over 24 months at an interest rate of 21.9% p.a. (Fixed). 23 monthly payments of £61.06 and last payment of £55.01. Total amount payable of £1,463.39. Total charge for credit £263.39. Minimum and maximum purchase amount £250 - £10,000. Lender: Klarna Financial Services UK Limited (nr 14290857). T&Cs apply. Pay in 3: Klarna’s Pay in 3 is an unregulated credit agreement. Borrowing more than you can afford or paying late may negatively impact your financial status and ability to obtain credit. 18+, UK residents only. Subject to status. T&Cs and late fees apply.
Advertisement
Lowest price for Jura Z10 Aluminum White is £1,779.00. This is currently the cheapest offer from 1 retailer.
Have you decided to treat yourself with a new coffee machine? Today, there are many different coffee makers available, such as pour overs, cold brewers or espresso machines. Jura Z10 is a coffee machine which can also provide you with hot water if you want a cup of tea.
.
It's a fairly small model, as it can't brew more than two cups at a time. Perfect if you only need to brew a few cups in the morning. You can create delicious cappuccinos with this machine, as it includes a milk frother.
You can price compare this coffee machine here on PriceRunner, and currently the lowest price is £1779. It has a high average rating of 4.8 out of 5.
Product | |
|---|---|
| Product name | Jura Z10 Aluminum White |
| Brand | Jura |
| Type | Espresso Machines |
Features | |
| App Control | Yes |
Power Source | |
| Power | 1450 W |
Measures | |
| Weight | 12.3 kg |
| Height | 38.0 cm |
| Width | 32.0 cm |
| Depth | 45.0 cm |
Additional Info | |
| Created at PriceRunner | 2021-05-05 |
Product Properties | |
|---|---|
| Number of Brewing Spouts | 2 |
| Features | Display, Thermal Blocks, Drip Tray, Removable Watertank |
| Filter Type | Reusable Filter |
| Functions | Automatic Cleaning, Built-in Wi-Fi, Lime Indicator, Programmable, Hot Water Function |
| Colour | White |
| Manufacturer Colour | Aluminum White |
| Integrated | No |
| Integrated Coffee Grinder | Yes |
| Integrated Milk Frother | Yes |
| Capacity | 2.4 L |
| Capacity (cups) | 2 Cups |
The information above is provided by various external sources and should be used as a guide only. Have you noticed anything amiss with this product? Or do you have suggestions for improvement? Send or .