Blenders
Blowtorches
Breadmakers
Coffee Grinders
Coffee Makers
Deep fryers & Airfryers
Food Cookers
Food Dehydrators
Food Mixers & Food Processors
Hand Blenders
Hand Mixers
Ice Cream Makers
Ice Makers
Juicers
Kettles
Kitchen Scales
Meat Slicers
Mincers
Mini Choppers & Spiralisers
Other Kitchen Appliances
Pasta Makers
Popcorn Makers
Sandwich Toasters
Soft Drink Makers
Toasters
Vacuum Sealers
Waffle Makers

You can place this model directly on the kitchen counter. It has a great brewing pressure of 15 bar.
Lowest price for TM electron Fast Manual is £90.98. This is currently the cheapest offer from 1 retailer.
Everyone deserves a really good cup of coffee in the morning. Whether you prefer a drip brewer, percolator or espresso maker, there are many different models to choose from. TM electron Fast Manual is a coffee machine that fits in every kitchen.
This is a very classic model of coffee machine that you can place wherever you want in the kitchen. Combine this coffee machine with a separate coffee grinder to get the great taste of freshly ground beans every day.
. The machine's brewing pressure is at 15 bar, which is enough to make great coffee.
If you price compare this product on PriceRunner, you will see that it currently has a lowest price of £91. The price is below average for the category, which makes this coffee maker an affordable purchase.
Product | |
|---|---|
| Product name | TM electron Fast Manual |
| Brand | TM electron |
| Type | Espresso Machines |
Features | |
| App Control | No |
Material | |
| Material | Stainless Steel |
Power Source | |
| Voltage | 220.0 V |
| Power | 1200 W |
Additional Info | |
| Created at PriceRunner | 2022-03-03 |
Product Properties | |
|---|---|
| Number of Brewing Spouts | 2 |
| Brewing Pressure | 15.0 bar |
| Features | Drip Tray |
| Filter Type | Reusable Filter |
| Colour | Silver, Multicolour, Stainless Steel, Black |
| Manufacturer Colour | Stainless Steel |
| Integrated | No |
| Integrated Coffee Grinder | No |
| Integrated Milk Frother | Yes |
| Capacity | 1.2 L |
The information above is provided by various external sources and should be used as a guide only. Have you noticed anything amiss with this product? Or do you have suggestions for improvement? Send or .