Blenders
Blowtorches
Breadmakers
Coffee Grinders
Coffee Makers
Deep fryers & Airfryers
Food Cookers
Food Dehydrators
Food Mixers & Food Processors
Hand Blenders
Hand Mixers
Ice Cream Makers
Ice Makers
Juicers
Kettles
Kitchen Scales
Meat Slicers
Mincers
Mini Choppers & Spiralisers
Other Kitchen Appliances
Pasta Makers
Popcorn Makers
Sandwich Toasters
Soft Drink Makers
Toasters
Vacuum Sealers
Waffle Makers

Electrical Juicer, Dishwasher Safe, 600 W Capacity (Juice Container) 650 ml
Lowest price for Taurus Easy Press 600 is £52.98. This is currently the cheapest offer from 1 retailer.
Product | |
|---|---|
| Product name | Taurus Easy Press 600 |
| Brand | Taurus |
| Type | Electrical Juicers |
Power Source | |
| Power | 600 W |
Measures | |
| Height | 295.0 mm |
| Width | 180.0 mm |
| Depth | 260.0 mm |
Product Properties | |
|---|---|
| Features | Dishwasher Safe |
| Colour | Black |
| Capacity (Juice Container) | 21.979 fl oz |
| Capacity (Juice Container) | 650.0 ml |
| Material | Stainless Steel |
Additional Info | |
| Created at PriceRunner | 2021-08-02 |
The information above is provided by various external sources and should be used as a guide only. Have you noticed anything amiss with this product? Or do you have suggestions for improvement? Send or .