Blenders
Blowtorches
Breadmakers
Coffee Grinders
Coffee Makers
Deep fryers & Airfryers
Food Cookers
Food Dehydrators
Food Mixers & Food Processors
Hand Blenders
Hand Mixers
Ice Cream Makers
Ice Makers
Juicers
Kettles
Kitchen Scales
Meat Slicers
Mincers
Mini Choppers & Spiralisers
Other Kitchen Appliances
Pasta Makers
Popcorn Makers
Sandwich Toasters
Soft Drink Makers
Toasters
Vacuum Sealers
Waffle Makers

You will get notified by e-mail when the product is back in stock at one of our listed retailers.
Lowest price for Sony HT-S100F is £73.87. This is currently the cheapest offer from 1 retailer.
Watch your favourite movie and have a great sound experience with this home cinema system. HT-S100F from Sony enhances the experience when it comes to both games and movies. A great choice for those who don't want to compromise with good sound quality.
HT-S100F is a home cinema system with larger speakers, to provide a more powerful movie experience. Maximize the movie experience and enhance the cinema feeling This system is designed to give a greater feeling when it comes to movies and video games.
Above mentioned features are just some of the advantages with Sony HT-S100F. If you compare prices on this model on PriceRunner, you will see that the current lowest price is £74. It is also one of the most popular and sought-after models. If we compare prices on this model with the rest of the category, this is below average, which makes HT-S100F a good purchase.
Product | |
|---|---|
| Product name | Sony HT-S100F |
| Brand | Sony |
| Type | Soundbars |
Type | |
| Subwoofer | No |
Product Properties | |
| Colour | Black |
Picture | |
| 3D Pictures | No |
Features | |
| Voice Control | No |
| Automatic Calibration | No |
| Multiroom | No |
| (ARC) Audio Return Channel | ARC |
| DSP | No |
| Remote Control | Yes |
| App Control | No |
Connections | |
| No. of Optical S/PDIF | 1 pcs |
| Connections | Optical S/PDIF, HDMI |
| Outputs | HDMI |
| No. of HDMI Out | 1 pcs |
Element: Amount & Sizes | |
| Elements on Soundbar | 1 |
Watt | |
|---|---|
| Soundbar Output Power Total | 120.0 W |
Energy Facts | |
| Power Consumption (in Use) | 30.0 W |
| Power Consumption (Standby) | 0.5 W |
Wireless | |
| NFC | No |
| Bluetooth Codec | SBC |
| Bluetooth | Yes |
| Wi-Fi | No |
| Bluetooth Version | 4.2 |
Audio | |
| Channel Separation | 2.0 |
Measures | |
| Width (Soundbar) | 90.0 cm |
| Height (Soundbar) | 6.4 cm |
| Weight (Soundbar) | 2.4 kg |
| Depth (Soundbar) | 8.8 cm |
Related | |
| Certification | CEC Compatible |
Additional Info | |
| Created at PriceRunner | 2022-10-03 |
The information above is provided by various external sources and should be used as a guide only. Have you noticed anything amiss with this product? Or do you have suggestions for improvement? Send or .