Blenders
Blowtorches
Breadmakers
Coffee Grinders
Coffee Makers
Deep fryers & Airfryers
Food Cookers
Food Dehydrators
Food Mixers & Food Processors
Hand Blenders
Hand Mixers
Ice Cream Makers
Ice Makers
Juicers
Kettles
Kitchen Scales
Meat Slicers
Mincers
Mini Choppers & Spiralisers
Other Kitchen Appliances
Pasta Makers
Popcorn Makers
Sandwich Toasters
Soft Drink Makers
Toasters
Vacuum Sealers
Waffle Makers

A pair of practical in-ear headphones from Hama. They are also water proof and can handle both a rainy day and a sweaty workout.
*Pay in 24 installments with Klarna, APR 21.90%: Borrowing more than you can afford, or paying late, may make it harder to get credit in the future. Credit subject to status. 18+. UK residents only. A downpayment of 10% or higher may be required. Klarna Financing has a representative 21.9% APR (fixed). Representative example: 21.9% APR representative based on a loan amount of £1200 repayable over 24 months at an interest rate of 21.9% p.a. (Fixed). 23 monthly payments of £61.06 and last payment of £55.01. Total amount payable of £1,463.39. Total charge for credit £263.39. Minimum and maximum purchase amount £250 - £10,000. Lender: Klarna Financial Services UK Limited (nr 14290857). T&Cs apply. Pay in 3: Klarna’s Pay in 3 is an unregulated credit agreement. Borrowing more than you can afford or paying late may negatively impact your financial status and ability to obtain credit. 18+, UK residents only. Subject to status. T&Cs and late fees apply.
Advertisement
Lowest price for Hama Spirit Chop is £25.69. This is currently the cheapest offer among 2 stores.
Hama Spirit Chop are a perfect choice if you love to listen to music. They connect wirelessly via Bluetooth and the battery lasts for four hours.
The headphones weigh no more than eight grams, so they're very nimble. No problem carrying this around! The range is 10 metres, which means you can step away from your phone or computer and still stay connected.
To connect with a 3.5 mm connector is quick and easy, you just plug them into your device. The wired connection also gives you great sound quality. This model has a battery life of just four hours, so you might want to have your charger nearby if the battery runs out.
This is a product with a current lowest price of £26. It has a range of built-in features, which makes it a very useful model. Get a whole new sound experience with these awesome headphones from Hama.
Compare:
Product | |
|---|---|
| Product name | Hama Spirit Chop |
| Brand | Hama |
| Type | Headphones |
Type | |
| Type of Headphone | In-Ear |
| Gaming Headset | No |
Product Properties | |
| IP-Class | IPX4 |
| Colour | Blue, White, Green, Black |
Audio Features | |
| Impedance | 32.0 ohm |
| Speaker Configuration | 2.0 (stereo) |
| Frequency Response (min) | 20.0 Hz |
| Sensitivity | 92.0 dB/mW |
| Frequency Response (max) | 20000.0 Hz |
Power Supply | |
| Battery Time (standby) | 150.0 h |
| Battery Time (in use) | 4.0 h |
Measures | |
| Weight | 41.0 g |
Additional Info | |
| Created at PriceRunner | 2021-10-28 |
Features | |
|---|---|
| Foldable | No |
| Noise Cancelling | Passive Noise Cancelling |
| Water Resistant | Yes |
| Simulated Surround Sound | No |
| Microphone | Yes |
| Background Noise Activation | No |
| Buttons & Controls | Answer/Hang Up, Play/Pause, Volume |
| Voice Control | Yes |
| Wireless | Yes |
| Detachable Cable | No |
| Voice Assistant | Apple Siri, Google Assistant |
Wireless | |
| Bluetooth | Yes |
| Bluetooth Version | 5.0 |
| Wireless Technology | Bluetooth |
| NFC | No |
| Wireless Range | 10.0 m |
| Wi-Fi | No |
| Multipoint | No |
The information above is provided by various external sources and should be used as a guide only. Have you noticed anything amiss with this product? Or do you have suggestions for improvement? Send or .