Blenders
Blowtorches
Breadmakers
Coffee Grinders
Coffee Makers
Deep fryers & Airfryers
Food Cookers
Food Dehydrators
Food Mixers & Food Processors
Hand Blenders
Hand Mixers
Ice Cream Makers
Ice Makers
Juicers
Kettles
Kitchen Scales
Meat Slicers
Mincers
Mini Choppers & Spiralisers
Other Kitchen Appliances
Pasta Makers
Popcorn Makers
Sandwich Toasters
Soft Drink Makers
Toasters
Vacuum Sealers
Waffle Makers

A pair of practical in-ear headphones from Jabra. A perfect pair of headphones for music and audiobooks alike.
You will get notified by e-mail when the product is back in stock at one of our listed retailers.
*Pay in 24 installments with Klarna, APR 21.90%: Borrowing more than you can afford, or paying late, may make it harder to get credit in the future. Credit subject to status. 18+. UK residents only. A downpayment of 10% or higher may be required. Klarna Financing has a representative 21.9% APR (fixed). Representative example: 21.9% APR representative based on a loan amount of £1200 repayable over 24 months at an interest rate of 21.9% p.a. (Fixed). 23 monthly payments of £61.06 and last payment of £55.01. Total amount payable of £1,463.39. Total charge for credit £263.39. Minimum and maximum purchase amount £250 - £10,000. Lender: Klarna Financial Services UK Limited (nr 14290857). T&Cs apply. Pay in 3: Klarna’s Pay in 3 is an unregulated credit agreement. Borrowing more than you can afford or paying late may negatively impact your financial status and ability to obtain credit. 18+, UK residents only. Subject to status. T&Cs and late fees apply.
Advertisement
Lowest price for Jabra Talk 65 is £109.99. This is currently the cheapest offer from 1 retailer.
Talk 65 are a perfect choice if you love to listen to music. They connect wirelessly via Bluetooth and Active noise cancelling filters out any disturbing background noise.
The lower impedance (resistance) means that these headphones can be connected to your phone or other portable devices without the use of an amplifier. The headphones weigh just 20 grams, so they're very nimble. No problem carrying this around!
Thanks to Bluetooth, you can pair these wirelessly to your device and you never have to bother with cords. The battery lasts up to 14 hours, which means you probably won't have to charge it every day.
This is a product with a current lowest price of £110. It has a range of built-in features, which makes it a very useful model. Get a whole new sound experience with these awesome headphones from Jabra.
Compare:
Product | |
|---|---|
| Product name | Jabra Talk 65 |
| Brand | Jabra |
| Type | Headphones |
Type | |
| Type of Headphone | In-Ear |
| Gaming Headset | No |
Product Properties | |
| IP-Class | IP54 |
| Colour | Black |
Audio Features | |
| Impedance | 32.0 ohm |
| Speaker Configuration | 1.0 (mono) |
| Size of the Drivers | 10.3 mm |
| Frequency Response (min) | 20.0 Hz |
| Power Handling Capacity | 5.0 mW |
| Frequency Response (max) | 20000.0 Hz |
Design | |
| Configuration | Clip On/Ear Loop |
Power Supply | |
| Battery Time (standby) | 408.0 h |
| Battery Time (in use) | 14.0 h |
Measures | |
| Weight | 20.0 g |
Additional Info | |
| Created at PriceRunner | 2022-07-09 |
Features | |
|---|---|
| Foldable | No |
| Suitable for Training | No |
| Noise Cancelling | Active Noise Cancelling |
| Water Resistant | Yes |
| Simulated Surround Sound | No |
| Microphone | Yes |
| Background Noise Activation | No |
| Buttons & Controls | Volume |
| Voice Control | No |
| Wireless | Yes |
| Detachable Cable | No |
Wireless | |
| Bluetooth | Yes |
| Bluetooth Version | 5.1 |
| Wireless Technology | Bluetooth |
| Bluetooth Codec | SBC |
| NFC | Yes |
| Wireless Range | 100.0 m |
| Wi-Fi | No |
| Multipoint | Yes |
The information above is provided by various external sources and should be used as a guide only. Have you noticed anything amiss with this product? Or do you have suggestions for improvement? Send or .