Blenders
Blowtorches
Breadmakers
Coffee Grinders
Coffee Makers
Deep fryers & Airfryers
Food Cookers
Food Dehydrators
Food Mixers & Food Processors
Hand Blenders
Hand Mixers
Ice Cream Makers
Ice Makers
Juicers
Kettles
Kitchen Scales
Meat Slicers
Mincers
Mini Choppers & Spiralisers
Other Kitchen Appliances
Pasta Makers
Popcorn Makers
Sandwich Toasters
Soft Drink Makers
Toasters
Vacuum Sealers
Waffle Makers

Motif II ANC are a pair of cordless headphones from Marshall. They are equipped with noise-cancelling technology that shuts out all the noise.
MyTrendyPhone
Marshall Motif II True Wireless Earphones with ANC - Black
Or 3 interest-free payments of £43.26/mo.*
*Pay in 24 installments with Klarna, APR 21.90%: Borrowing more than you can afford, or paying late, may make it harder to get credit in the future. Credit subject to status. 18+. UK residents only. A downpayment of 10% or higher may be required. Klarna Financing has a representative 21.9% APR (fixed). Representative example: 21.9% APR representative based on a loan amount of £1200 repayable over 24 months at an interest rate of 21.9% p.a. (Fixed). 23 monthly payments of £61.06 and last payment of £55.01. Total amount payable of £1,463.39. Total charge for credit £263.39. Minimum and maximum purchase amount £250 - £10,000. Lender: Klarna Financial Services UK Limited (nr 14290857). T&Cs apply. Pay in 3: Klarna’s Pay in 3 is an unregulated credit agreement. Borrowing more than you can afford or paying late may negatively impact your financial status and ability to obtain credit. 18+, UK residents only. Subject to status. T&Cs and late fees apply.
Advertisement
Advertisement
Lowest price for Marshall Motif II ANC is £129.80. This is currently the cheapest offer among 9 stores.
These headphones by Marshall is just the thing you need to listen to your favorite podcast. They connect cord-free via Bluetooth and have active noise cancelling for a complete musical experience.
Active noise cancelling means that the headphones can drown out all background noise that can disrupt your sound experience. With the built-in microphone you can also use these headphones for phone calls.
The wireless range is 10 metres, which means you can step away from your phone or computer and still stay connected. These headphones are waterproof and can handle the occasional splash of water. And there's no worry if you get a bit sweaty when you're working out.
This is a popular product with a current lowest price of £130. It has a range of built-in features, which makes it a very useful model. Life is too short to experience music through bad headphones.
Product | |
|---|---|
| Product name | Marshall Motif II ANC |
| Brand | Marshall |
| Type | Headphones |
Type | |
| Type of Headphone | In-Ear |
Product Properties | |
| IP-Class | IPX5 |
| Colour | Black |
Audio Features | |
| Impedance | 16.0 ohm |
| Speaker Configuration | 2.0 (stereo) |
| Size of the Drivers | 6.0 mm |
| Frequency Response (min) | 20.0 Hz |
| Sensitivity | 108.0 dB/mW |
| Frequency Response (max) | 20000.0 Hz |
Design | |
| Construction & Elements | Dynamic |
Power Supply | |
| Battery Time (in use) | 9.0 h |
Additional Info | |
| Created at PriceRunner | 2023-09-14 |
Features | |
|---|---|
| Foldable | No |
| Suitable for Training | No |
| Water Resistant | Yes |
| Simulated Surround Sound | No |
| Microphone | Yes |
| Buttons & Controls | Answer/Hang Up, Volume |
| Wireless | Yes |
| Detachable Cable | No |
Wireless | |
| Bluetooth | Yes |
| Bluetooth Version | 5.3 |
| Wireless Technology | Bluetooth |
| Bluetooth Codec | AAC, SBC, LC3 |
| NFC | No |
| Wireless Range | 10.0 m |
| Multipoint | Yes |
The information above is provided by various external sources and should be used as a guide only. Have you noticed anything amiss with this product? Or do you have suggestions for improvement? Send or .