Blenders
Blowtorches
Breadmakers
Coffee Grinders
Coffee Makers
Deep fryers & Airfryers
Food Cookers
Food Dehydrators
Food Mixers & Food Processors
Hand Blenders
Hand Mixers
Ice Cream Makers
Ice Makers
Juicers
Kettles
Kitchen Scales
Meat Slicers
Mincers
Mini Choppers & Spiralisers
Other Kitchen Appliances
Pasta Makers
Popcorn Makers
Sandwich Toasters
Soft Drink Makers
Toasters
Vacuum Sealers
Waffle Makers

Sony bring you their completely cordless headphones LinkBuds S . The wireless range is 10 metres.
You will get notified by e-mail when the product is back in stock at one of our listed retailers.
Lowest price for Sony LinkBuds S Black is £135.49. This is currently the cheapest offer among 3 stores.
Sony LinkBuds S are a perfect choice if you love to listen to music. They connect cord-free via Bluetooth and have a battery life of six hours.
With the built-in microphone you can also use these headphones for phone calls. These headphones have a battery life of six hours and will probably last through your day without charging.
The headphones weigh just five grams, so they're very nimble. No problem carrying this around! This model lacks built-in buttons to adjust the volume. This is, however, easily done on your computer or phone.
This is a popular product with a current lowest price of £135. It has a high review average of 4.1 out of 5, which combined with its features makes it a good purchase. Get a whole new sound experience with these awesome headphones from Sony.
Compare:
Product | |
|---|---|
| Product name | Sony LinkBuds S Black |
| Brand | Sony |
| Type | Headphones |
Type | |
| Type of Headphone | In-Ear |
| Gaming Headset | No |
Product Properties | |
| IP-Class | IPX4 |
| Colour | Black |
| Manufacturer Colour | Black |
Audio Features | |
| Speaker Configuration | 2.0 (stereo) |
| Size of the Drivers | 5.0 mm |
| Frequency Response (min) | 20.0 Hz |
| Frequency Response (max) | 20000.0 Hz |
Design | |
| Acoustic Seal | Closed |
| Construction & Elements | Dynamic |
Power Supply | |
| Battery Time (in use) | 9.0 h |
Sustainability Information | |
| Sustainability Attributes | Recycled Material |
Measures | |
| Weight | 44.6 g |
Additional Info | |
| Created at PriceRunner | 2023-10-20 |
Features | |
|---|---|
| Foldable | No |
| Suitable for Training | No |
| Water Resistant | Yes |
| Simulated Surround Sound | No |
| Microphone | Yes |
| Background Noise Activation | Yes |
| Buttons & Controls | Skip Song |
| Voice Control | Yes |
| Wireless | Yes |
| Voice Assistant | Google Assistant, Amazon Alexa |
Wireless | |
| Bluetooth | Yes |
| Bluetooth Version | 5.2 |
| Wireless Technology | Bluetooth |
| Bluetooth Codec | AAC, LDAC, SBC, LC3 |
| NFC | No |
| Wireless Range | 10.0 m |
| Wi-Fi | No |
| Multipoint | Yes |
The information above is provided by various external sources and should be used as a guide only. Have you noticed anything amiss with this product? Or do you have suggestions for improvement? Send or .