Blenders
Blowtorches
Breadmakers
Coffee Grinders
Coffee Makers
Deep fryers & Airfryers
Food Cookers
Food Dehydrators
Food Mixers & Food Processors
Hand Blenders
Hand Mixers
Ice Cream Makers
Ice Makers
Juicers
Kettles
Kitchen Scales
Meat Slicers
Mincers
Mini Choppers & Spiralisers
Other Kitchen Appliances
Pasta Makers
Popcorn Makers
Sandwich Toasters
Soft Drink Makers
Toasters
Vacuum Sealers
Waffle Makers

JBL Wave Buds 2 has a classic in-ear design. The wireless range is 10 metres, so you can move about without losing the connection.


*Pay in 24 installments with Klarna, APR 21.90%: Borrowing more than you can afford, or paying late, may make it harder to get credit in the future. Credit subject to status. 18+. UK residents only. A downpayment of 10% or higher may be required. Klarna Financing has a representative 21.9% APR (fixed). Representative example: 21.9% APR representative based on a loan amount of £1200 repayable over 24 months at an interest rate of 21.9% p.a. (Fixed). 23 monthly payments of £61.06 and last payment of £55.01. Total amount payable of £1,463.39. Total charge for credit £263.39. Minimum and maximum purchase amount £250 - £10,000. Lender: Klarna Financial Services UK Limited (nr 14290857). T&Cs apply. Pay in 3: Klarna’s Pay in 3 is an unregulated credit agreement. Borrowing more than you can afford or paying late may negatively impact your financial status and ability to obtain credit. 18+, UK residents only. Subject to status. T&Cs and late fees apply.
Advertisement
Lowest price for JBL Wave Buds 2 Black is £34.95. This is currently the cheapest offer among 3 stores.
These headphones is just the thing you need to listen to your favorite podcast. They connect wirelessly via Bluetooth and Active noise cancelling filters out any disturbing background noise.
The wireless range is 10 metres, which means you can step away from your phone or computer and still stay connected. Integrated buttons for the volume lets you lower or raise the volume with the push of a button, instead of having to use the buttons on your phone.
Thanks to Bluetooth, you can connect these wirelessly to your phone and you never have to bother with cords. Thanks to Bluetooth, you can connect these headphones wirelessly to your phone and you never have to bother with cords.
This is a product with a current lowest price of £35. It has multiple built-in features, which makes it a very useful model. Get a whole new sound experience with these awesome headphones from JBL.
Compare:
Product | |
|---|---|
| Product name | JBL Wave Buds 2 Black |
| Brand | JBL |
| Type | Headphones |
Type | |
| Type of Headphone | In-Ear |
| Gaming Headset | No |
Product Properties | |
| IP-Class | IP54 |
| Colour | Black |
| Manufacturer Colour | Black |
Audio Features | |
| Impedance | 16.0 ohm |
| Speaker Configuration | 2.0 (stereo) |
| Size of the Drivers | 8.0 mm |
| Frequency Response (min) | 20.0 Hz |
| Sensitivity | 110.0 dB/mW |
| Frequency Response (max) | 20000.0 Hz |
Design | |
| Construction & Elements | Dynamic |
Power Supply | |
| Battery Time with Noise Cancelling | 10.0 h |
Measures | |
| Weight | 39.5 g |
Additional Info | |
| Created at PriceRunner | 2024-09-05 |
Features | |
|---|---|
| Foldable | No |
| Suitable for Training | No |
| Noise Cancelling | Active Noise Cancelling |
| Water Resistant | Yes |
| Simulated Surround Sound | No |
| Microphone | Yes |
| Background Noise Activation | No |
| Voice Control | No |
| Wireless | Yes |
| Detachable Cable | No |
Wireless | |
| Bluetooth | Yes |
| Bluetooth Version | 5.3 |
| Wireless Technology | Bluetooth |
| NFC | No |
| Wi-Fi | No |
| Multipoint | Yes |
The information above is provided by various external sources and should be used as a guide only. Have you noticed anything amiss with this product? Or do you have suggestions for improvement? Send or .