Blenders
Blowtorches
Breadmakers
Coffee Grinders
Coffee Makers
Deep fryers & Airfryers
Food Cookers
Food Dehydrators
Food Mixers & Food Processors
Hand Blenders
Hand Mixers
Ice Cream Makers
Ice Makers
Juicers
Kettles
Kitchen Scales
Meat Slicers
Mincers
Mini Choppers & Spiralisers
Other Kitchen Appliances
Pasta Makers
Popcorn Makers
Sandwich Toasters
Soft Drink Makers
Toasters
Vacuum Sealers
Waffle Makers

Try flexible payments with
You will get notified by e-mail when the product is back in stock at one of our listed retailers.
Prices do not include shipping costs. Right now, there are no retailers selling OnanOff Play, so the data shown are historical prices.
Product | |
|---|---|
| Product name | OnanOff Play |
| Brand | OnanOff |
| Type | Headphones |
Type | |
| Type of Headphone | On-Ear |
| Gaming Headset | No |
Product Properties | |
| Colour | Blue, Green, Pink, Yellow, Orange |
Audio Features | |
| Impedance | 32.0 ohm |
| Speaker Configuration | 2.0 (stereo) |
| Size of the Drivers | 40.0 mm |
| Frequency Response (min) | 20.0 Hz |
| Sensitivity | 94.0 dB/mW |
| Frequency Response (max) | 20000.0 Hz |
Wireless | |
| Bluetooth | Yes |
Features | |
|---|---|
| Foldable | Yes |
| Suitable for Training | No |
| Microphone | Yes |
| Buttons & Controls | Volume |
| Wireless | Yes |
Design | |
| Suitable for | Children |
| Construction & Elements | Dynamic |
Power Supply | |
| Battery Time (in use) | 12.0 h |
Measures | |
| Weight | 109.0 g |
Additional Info | |
| Created at PriceRunner | 2018-04-17 |
The information above is provided by various external sources and should be used as a guide only. Have you noticed anything amiss with this product? Or do you have suggestions for improvement? Send or .