Blenders
Blowtorches
Breadmakers
Coffee Grinders
Coffee Makers
Deep fryers & Airfryers
Food Cookers
Food Dehydrators
Food Mixers & Food Processors
Hand Blenders
Hand Mixers
Ice Cream Makers
Ice Makers
Juicers
Kettles
Kitchen Scales
Meat Slicers
Mincers
Mini Choppers & Spiralisers
Other Kitchen Appliances
Pasta Makers
Popcorn Makers
Sandwich Toasters
Soft Drink Makers
Toasters
Vacuum Sealers
Waffle Makers

Razer has designed a gaming headset that lets you enjoy the game's sound effects via bluetooth. There are built-in buttons to adjust the volume.
You will get notified by e-mail when the product is back in stock at one of our listed retailers.
Lowest price for Razer Nari Ultimate is £139.44. This is currently the cheapest offer from 1 retailer.
This headset is a gaming headset that is well-suited for any game imaginable. They block out all background noise with active noise cancelling and there are built-in buttons to adjust the volume. Put on these headphones and go questing with your friends!
This headset has a closed acoustic seal, which isolates you from your surroundings and produces no sound leakage. Perfect if you want to enjoy your music in peace. With a really good gaming headset, gaming becomes a lot more fun.
Active noise cancelling means that the headset can drown out all background noise that can disrupt your sound experience. Over-ear headsets are not as compact as other types but have more hardware and often better sound quality.
This is a product with a current lowest price of £139. It has multiple built-in features, which makes it a very useful model. Get a whole new gaming experience with this awesome headset from Razer.
Compare:
Product | |
|---|---|
| Product name | Razer Nari Ultimate |
| Brand | Razer |
| Type | Headphones |
Type | |
| Type of Headphone | Over-Ear |
| Gaming Headset | Yes |
Product Properties | |
| Colour | Blue, Green, Yellow, Black |
Audio Features | |
| Signal to Noise Ratio | 50 dB |
| Impedance | 32.0 ohm |
| Speaker Configuration | 2.0 (stereo) |
| Size of the Drivers | 50.0 mm |
| Frequency Response (min) | 20.0 Hz |
| Power Handling Capacity | 30.0 mW |
| Sensitivity | 107.0 dB/mW |
| Frequency Response (max) | 20000.0 Hz |
Features | |
|---|---|
| Suitable for Training | No |
| Noise Cancelling | Active Noise Cancelling |
| Microphone | Yes |
| Buttons & Controls | Volume |
| Wireless | Yes |
Design | |
| Acoustic Seal | Closed |
| Construction & Elements | Dynamic |
Wireless | |
| Wireless Range | 12.0 m |
| Wi-Fi | Yes |
Power Supply | |
| Battery Time (in use) | 24.0 h |
Additional Info | |
| Created at PriceRunner | 2018-10-04 |
The information above is provided by various external sources and should be used as a guide only. Have you noticed anything amiss with this product? Or do you have suggestions for improvement? Send or .