Blenders
Blowtorches
Breadmakers
Coffee Grinders
Coffee Makers
Deep fryers & Airfryers
Food Cookers
Food Dehydrators
Food Mixers & Food Processors
Hand Blenders
Hand Mixers
Ice Cream Makers
Ice Makers
Juicers
Kettles
Kitchen Scales
Meat Slicers
Mincers
Mini Choppers & Spiralisers
Other Kitchen Appliances
Pasta Makers
Popcorn Makers
Sandwich Toasters
Soft Drink Makers
Toasters
Vacuum Sealers
Waffle Makers

On-ear headphones from jLAB that are nimble and easy to use. They have clever buttons that you can use to quickly skip songs or answer a phone call.
Lowest price for jLAB Studio Wired is £15.23. This is currently the cheapest offer among 2 stores.
These headphones from jLAB are a perfect choice if you love to listen to music. They plug in with a cord for highest possible audio quality and has a built-in microphone, so they work for hands-free phone calls.
These headphones have an on-ear-design, which makes them lighter and more compact than most over-ear models. With the built-in microphone you can also use these headphones for phone calls.
Integrated controls for the volume lets you lower or raise the volume with the push of a button, instead of having to use the buttons on your phone. With some really good headphones, workouts becomes a lot more fun.
This is a product with a current lowest price of £15. It has multiple built-in features, which makes it a very useful model. These headphones from jLAB can bring you a whole new sound experience.
Compare:
Product | |
|---|---|
| Product name | jLAB Studio Wired |
| Brand | jLAB |
| Type | Headphones |
Type | |
| Type of Headphone | On-Ear |
| Gaming Headset | No |
Product Properties | |
| Colour | Blue, Grey, Black |
Audio Features | |
| Speaker Configuration | 2.0 (stereo) |
| Size of the Drivers | 40.0 mm |
| Frequency Response (min) | 20.0 Hz |
| Frequency Response (max) | 20000.0 Hz |
Connections | |
| Connector on Cable | 3.5mm |
Design | |
| Acoustic Seal | Closed |
Measures | |
| Weight | 230.0 g |
Additional Info | |
| Created at PriceRunner | 2019-08-01 |
Features | |
|---|---|
| Foldable | Yes |
| Suitable for Training | No |
| Water Resistant | No |
| Simulated Surround Sound | No |
| Microphone | Yes |
| Background Noise Activation | No |
| Buttons & Controls | Answer/Hang Up, Play/Pause |
| Voice Control | No |
| Wireless | No |
| Detachable Cable | No |
Wireless | |
| Bluetooth | No |
| NFC | No |
| Wi-Fi | No |
| Multipoint | No |
The information above is provided by various external sources and should be used as a guide only. Have you noticed anything amiss with this product? Or do you have suggestions for improvement? Send or .