Blenders
Blowtorches
Breadmakers
Coffee Grinders
Coffee Makers
Deep fryers & Airfryers
Food Cookers
Food Dehydrators
Food Mixers & Food Processors
Hand Blenders
Hand Mixers
Ice Cream Makers
Ice Makers
Juicers
Kettles
Kitchen Scales
Meat Slicers
Mincers
Mini Choppers & Spiralisers
Other Kitchen Appliances
Pasta Makers
Popcorn Makers
Sandwich Toasters
Soft Drink Makers
Toasters
Vacuum Sealers
Waffle Makers

Sudio Sudio ETT has a classic in-ear design. These could work equally well for music and podcasts.
Gadcet
Sudio Ett True Wireless Bluetooth Earbuds - Active Noise Cancelling, Transparency Mode, IPX5 Water Protection, 30h Battery Time, supports Wireless Charging, compatible with Android and iOS (White), New
Or 3 interest-free payments of £23.32/mo.*
*Pay in 24 installments with Klarna, APR 21.90%: Borrowing more than you can afford, or paying late, may make it harder to get credit in the future. Credit subject to status. 18+. UK residents only. A downpayment of 10% or higher may be required. Klarna Financing has a representative 21.9% APR (fixed). Representative example: 21.9% APR representative based on a loan amount of £1200 repayable over 24 months at an interest rate of 21.9% p.a. (Fixed). 23 monthly payments of £61.06 and last payment of £55.01. Total amount payable of £1,463.39. Total charge for credit £263.39. Minimum and maximum purchase amount £250 - £10,000. Lender: Klarna Financial Services UK Limited (nr 14290857). T&Cs apply. Pay in 3: Klarna’s Pay in 3 is an unregulated credit agreement. Borrowing more than you can afford or paying late may negatively impact your financial status and ability to obtain credit. 18+, UK residents only. Subject to status. T&Cs and late fees apply.
Advertisement
Lowest price for Sudio ETT is £69.98. This is currently the cheapest offer among 2 stores.
Sudio ETT by Sudio are a perfect choice if you love to listen to music. They connect cord-free via Bluetooth and Active noise cancelling filters out any disturbing background noise.
The wireless range is 10 metres, which means you can step away from your phone or computer and still stay connected. These headphones are waterproof and can handle some moisture. And there's no worry if you get a bit sweaty when you're working out.
Active noise cancelling means that the headphones can block all background noise that can disrupt your sound experience. With the built-in microphone you can also use these headphones for phone calls.
This is a product with a current lowest price of £70. It has multiple built-in features, which makes it a very useful model. These headphones can bring you a whole new sound experience.
Compare:
Product | |
|---|---|
| Product name | Sudio ETT |
| Brand | Sudio |
| Type | Headphones |
Type | |
| Type of Headphone | In-Ear |
| Gaming Headset | No |
Product Properties | |
| IP-Class | IPX5 |
| Colour | White, Green, Grey, Black |
Audio Features | |
| Impedance | 32.0 ohm |
| Speaker Configuration | 2.0 (stereo) |
| Size of the Drivers | 10.0 mm |
| Sensitivity | 98.0 dB/mW |
Design | |
| Construction & Elements | Dynamic |
Power Supply | |
| Battery Time with Noise Cancelling | 4.0 h |
| Battery Time (in use) | 6.0 h |
Measures | |
| Weight | 50.0 g |
Additional Info | |
| Created at PriceRunner | 2020-04-14 |
Features | |
|---|---|
| Foldable | No |
| Suitable for Training | No |
| Noise Cancelling | Active Noise Cancelling |
| Water Resistant | Yes |
| Microphone | Yes |
| Background Noise Activation | Yes |
| Voice Control | No |
| Wireless | Yes |
| Detachable Cable | No |
Wireless | |
| Bluetooth | Yes |
| Bluetooth Version | 5.0 |
| Wireless Technology | Bluetooth |
| Bluetooth Codec | SBC |
| NFC | No |
| Wireless Range | 10.0 m |
The information above is provided by various external sources and should be used as a guide only. Have you noticed anything amiss with this product? Or do you have suggestions for improvement? Send or .