Blenders
Blowtorches
Breadmakers
Coffee Grinders
Coffee Makers
Deep fryers & Airfryers
Food Cookers
Food Dehydrators
Food Mixers & Food Processors
Hand Blenders
Hand Mixers
Ice Cream Makers
Ice Makers
Juicers
Kettles
Kitchen Scales
Meat Slicers
Mincers
Mini Choppers & Spiralisers
Other Kitchen Appliances
Pasta Makers
Popcorn Makers
Sandwich Toasters
Soft Drink Makers
Toasters
Vacuum Sealers
Waffle Makers

Huawei FreeBuds 3i has a classic in-ear design. They have clever buttons that you can use to quickly skip songs or answer a phone call.
*Pay in 24 installments with Klarna, APR 21.90%: Borrowing more than you can afford, or paying late, may make it harder to get credit in the future. Credit subject to status. 18+. UK residents only. A downpayment of 10% or higher may be required. Klarna Financing has a representative 21.9% APR (fixed). Representative example: 21.9% APR representative based on a loan amount of £1200 repayable over 24 months at an interest rate of 21.9% p.a. (Fixed). 23 monthly payments of £61.06 and last payment of £55.01. Total amount payable of £1,463.39. Total charge for credit £263.39. Minimum and maximum purchase amount £250 - £10,000. Lender: Klarna Financial Services UK Limited (nr 14290857). T&Cs apply. Pay in 3: Klarna’s Pay in 3 is an unregulated credit agreement. Borrowing more than you can afford or paying late may negatively impact your financial status and ability to obtain credit. 18+, UK residents only. Subject to status. T&Cs and late fees apply.
Advertisement
Lowest price for Huawei FreeBuds 3i is £99.99. This is currently the cheapest offer among 2 stores.
Huawei FreeBuds 3i is a good choice for those looking for a great sound experience. They connect wirelessly via Bluetooth and with active noise cancelling you get some peace and quiet on your way home from work.
The in-ear design means that the buds sit comfortably in your ear and the compact size makes them handy to carry with you. Active noise cancelling means that the headphones can block all background noise that can disrupt your sound experience.
These headphones have a closed acoustic seal, which isolates you from your surroundings and produces no sound leakage. Perfect if you want to enjoy your music in peace. The headphones weigh no more than 11 grams, so they're very nimble. No problem carrying this around!
This is a product with a current lowest price of £100. It has a range of built-in features, which makes it a very useful model. Life is too short to experience music through bad headphones.
Product | |
|---|---|
| Product name | Huawei FreeBuds 3i |
| Brand | Huawei |
| Type | Headphones |
Type | |
| Type of Headphone | In-Ear |
| Gaming Headset | No |
Product Properties | |
| Colour | White, Black |
Audio Features | |
| Speaker Configuration | 2.0 (stereo) |
| Size of the Drivers | 10.0 mm |
Design | |
| Acoustic Seal | Closed |
| Construction & Elements | Dynamic |
Power Supply | |
| Battery Time (in use) | 3.5 h |
Measures | |
| Weight | 11.0 g |
Additional Info | |
| Created at PriceRunner | 2020-05-27 |
Features | |
|---|---|
| Foldable | No |
| Noise Cancelling | Active Noise Cancelling |
| Water Resistant | Yes |
| Microphone | No |
| Background Noise Activation | No |
| Buttons & Controls | Answer/Hang Up, Play/Pause, Volume |
| Voice Control | No |
| Wireless | Yes |
Wireless | |
| Bluetooth | Yes |
| Bluetooth Version | 5.0 |
| Wireless Range | 10.0 m |
| Multipoint | No |
The information above is provided by various external sources and should be used as a guide only. Have you noticed anything amiss with this product? Or do you have suggestions for improvement? Send or .