Blenders
Blowtorches
Breadmakers
Coffee Grinders
Coffee Makers
Deep fryers & Airfryers
Food Cookers
Food Dehydrators
Food Mixers & Food Processors
Hand Blenders
Hand Mixers
Ice Cream Makers
Ice Makers
Juicers
Kettles
Kitchen Scales
Meat Slicers
Mincers
Mini Choppers & Spiralisers
Other Kitchen Appliances
Pasta Makers
Popcorn Makers
Sandwich Toasters
Soft Drink Makers
Toasters
Vacuum Sealers
Waffle Makers

*Pay in 24 installments with Klarna, APR 21.90%: Borrowing more than you can afford, or paying late, may make it harder to get credit in the future. Credit subject to status. 18+. UK residents only. A downpayment of 10% or higher may be required. Klarna Financing has a representative 21.9% APR (fixed). Representative example: 21.9% APR representative based on a loan amount of £1200 repayable over 24 months at an interest rate of 21.9% p.a. (Fixed). 23 monthly payments of £61.06 and last payment of £55.01. Total amount payable of £1,463.39. Total charge for credit £263.39. Minimum and maximum purchase amount £250 - £10,000. Lender: Klarna Financial Services UK Limited (nr 14290857). T&Cs apply. Pay in 3: Klarna’s Pay in 3 is an unregulated credit agreement. Borrowing more than you can afford or paying late may negatively impact your financial status and ability to obtain credit. 18+, UK residents only. Subject to status. T&Cs and late fees apply.
Advertisement
Lowest price for Panasonic PT-LW376 is £670.32. This is currently the cheapest offer from 1 retailer.
Compare:
Product | |
|---|---|
| Product name | Panasonic PT-LW376 |
| Brand | Panasonic |
Type | |
| LCD Type | 3LCD |
| Type of Projector | Standard |
| Technology | LCD, DLP |
Product Properties | |
| Properties | Remote Control, Built-in Speakers |
| Noise Level (normal mode) | 38 dB |
| Colour | White, Black |
| Noise Level (eco/low/whisper mode) | 35 dB |
| Lamp Life (eco/low mode) | 20000 h |
| Lamp Life (standard mode) | 10000 h |
Features | |
| Can Run on Batteries | No |
Connections | |
| USB In | 2 |
| Inputs | RS 232, VGA, Ethernet, USB |
| USB Type | USB-A, USB-B |
| 3.5mm (AUX) Out | 1 |
| No. of HDMI | 2 pcs |
| HDMI | Yes |
Display | |
| Screen Resolution | 1280x800 |
Power Supply | |
| Power Consumption (normal) | 300.0 W |
Picture | |
|---|---|
| Aspect Ratio | 16:10 |
| Keystone Adjustment | Horizontal, Vertical |
| Brightness (ANSI) | 3600 |
| Zoom Ratio (optical) | 1.2 x |
| Zoom | Manual Optical |
| Image Settings | Keystone Corrections, Zoom, Focus |
| Focus | Manual |
| HDR | Yes, No |
| Light Source | Lamp |
| Contrast (dynamic) | 20000 :1 |
| 3D | No |
Measures | |
| Weight | 2.9 kg |
| Width | 335.0 mm |
| Depth | 252.0 mm |
| Height | 96.0 mm |
Additional Info | |
| Created at PriceRunner | 2021-07-02 |
The information above is provided by various external sources and should be used as a guide only. Have you noticed anything amiss with this product? Or do you have suggestions for improvement? Send or .