Blenders
Blowtorches
Breadmakers
Coffee Grinders
Coffee Makers
Deep fryers & Airfryers
Food Cookers
Food Dehydrators
Food Mixers & Food Processors
Hand Blenders
Hand Mixers
Ice Cream Makers
Ice Makers
Juicers
Kettles
Kitchen Scales
Meat Slicers
Mincers
Mini Choppers & Spiralisers
Other Kitchen Appliances
Pasta Makers
Popcorn Makers
Sandwich Toasters
Soft Drink Makers
Toasters
Vacuum Sealers
Waffle Makers

Try flexible payments with
Lowest price for Viewsonic LS800HD is £2,747.04. This is currently the cheapest offer from 1 retailer.
Compare:
Product | |
|---|---|
| Product name | Viewsonic LS800HD |
| Brand | Viewsonic |
Type | |
| Type of Projector | Standard |
| Technology | DLP |
Product Properties | |
| Properties | Remote Control, Built-in Speakers |
| Colour | White |
| Lamp Life (standard mode) | 20000 h |
| Projection Distance (min) | 1.3 m |
| Projection Distance (max) | 12.5 m |
Features | |
| Can Run on Batteries | No |
Connections | |
| Inputs | Ethernet, USB |
| 3.5mm (AUX) Out | 1 |
| No. of HDMI | 3 pcs |
| HDMI | Yes |
Display | |
| Screen Resolution | 1920x1080 (Full HD) |
Power Supply | |
| Power Consumption (normal) | 430.0 W |
Wireless | |
| Bluetooth | No |
Additional Info | |
| Created at PriceRunner | 2018-01-03 |
Picture | |
|---|---|
| Aspect Ratio | 16:9 |
| Keystone Adjustment | Horizontal, Vertical |
| Brightness (ANSI) | 5000 |
| Zoom Ratio (optical) | 1.65 x |
| Zoom | Manual Optical |
| Image Settings | Keystone Corrections |
| Focus | Manual |
| Supported Picture Formats | 1080i, 1080p, 576p, 480i, 480p, 576i, 720p |
| HDR | No |
| Contrast (standard) | 100000 :1 |
| 3D | No, Yes |
Measures | |
| Weight | 11.0 kg |
| Width | 360.0 mm |
| Depth | 440.0 mm |
| Height | 161.0 mm |
The information above is provided by various external sources and should be used as a guide only. Have you noticed anything amiss with this product? Or do you have suggestions for improvement? Send or .