Blenders
Blowtorches
Breadmakers
Coffee Grinders
Coffee Makers
Deep fryers & Airfryers
Food Cookers
Food Dehydrators
Food Mixers & Food Processors
Hand Blenders
Hand Mixers
Ice Cream Makers
Ice Makers
Juicers
Kettles
Kitchen Scales
Meat Slicers
Mincers
Mini Choppers & Spiralisers
Other Kitchen Appliances
Pasta Makers
Popcorn Makers
Sandwich Toasters
Soft Drink Makers
Toasters
Vacuum Sealers
Waffle Makers
Lowest price for Hisense 50E7NQ 50'' 4K Ultra HD QLED Smart TV is £694.48. This is currently the cheapest offer from 1 retailer.
Compare:
Product | |
|---|---|
| Product name | Hisense 50E7NQ 50'' 4K Ultra HD QLED Smart TV |
| Brand | Hisense |
Product Properties | |
| Screen Size | 50.0 " |
| Operating System | VIDAA |
| Colour | Black |
Picture | |
| Backlit LED | Yes |
| Aspect Ratio | 16:9 |
| HFR | No |
| WCG | Yes |
| Supported picture files | JPEG/JPG, BMP, GIF, PNG |
| HDR | Yes |
| 3D | No |
| Display | QLED |
| HDR Type | HLG, HDR10, HDR10+, Dolby Vision |
| Supported video files | Matroska (MKV), MOV, AVI, FLV, WMV |
| VRR | Yes |
| Edgelit LED | No |
Features | |
| ARC | eARC |
| Features | Time-shift, USB-Recording (PVR) |
| Smart TV | Yes |
| Ambilight | No |
Connections | |
|---|---|
| No. of USB-A | 2 pcs |
| No. of Composite | 1 pcs |
| MHL | No |
| Connections | 3.5 mm Jack, RJ45 (LAN), USB-A, Optical S/PDIF, HDMI |
| CEC | No |
| No. of HDMI | 1 pcs |
Display | |
| Screen Resolution | 3840x2160 (4K Ultra HD) |
Design | |
| Screen design | Flat |
Tuner | |
| Receiver | Digital |
| Digital Tuner | DVB-T2, DVB-C, DVB-S2, DVB-S |
Energy Facts | |
| Power Consumption (Standby) | 0.5 W |
Audio | |
| Built-in speakers | Stereo |
| Audio File Formats | MP3 |
Wireless | |
| Bluetooth | Yes |
| Wireless & Streaming | Miracast |
| Wi-Fi | Yes |
Compatibility | |
| VESA-Mount | Yes |
Additional Info | |
| Created at PriceRunner | 2024-07-03 |
The information above is provided by various external sources and should be used as a guide only. Have you noticed anything amiss with this product? Or do you have suggestions for improvement? Send or .