Blenders
Blowtorches
Breadmakers
Coffee Grinders
Coffee Makers
Deep fryers & Airfryers
Food Cookers
Food Dehydrators
Food Mixers & Food Processors
Hand Blenders
Hand Mixers
Ice Cream Makers
Ice Makers
Juicers
Kettles
Kitchen Scales
Meat Slicers
Mincers
Mini Choppers & Spiralisers
Other Kitchen Appliances
Pasta Makers
Popcorn Makers
Sandwich Toasters
Soft Drink Makers
Toasters
Vacuum Sealers
Waffle Makers

64GB Internal Storage
You will get notified by e-mail when the product is back in stock at one of our listed retailers.
Lowest price for Nintendo OLED Model Mario Kart 8 Deluxe Bundle is £263.80. This is currently the cheapest offer from 1 retailer.
Compare:
Product | |
|---|---|
| Product name | Nintendo OLED Model Mario Kart 8 Deluxe Bundle |
| Brand | Nintendo |
Product Properties | |
| Included Games | No |
| Collector's Edition | No |
| VR/AR Compatibility | No |
| Release Year | 2024 |
| Internet Compatible | Yes |
| Colour | White |
| Platform | Nintendo Switch |
| Remote Control Support | No |
| Wireless Controller Interface | None |
| Wired Controller Port | USB port |
| Console Linking | No |
| Edition | Deluxe Bundle |
| Portable | No |
| Wireless Controller Support | 2 |
| Internal Storage | 64GB |
Communication | |
| GPS | No |
Picture | |
| HDR | No |
| Video Format | 1080p (Full HD) |
| 3D | No |
Camera | |
| Integrated Camera | No |
| Camera Flash/Lamp | No |
Audio | |
| Bitstream | No |
Connections | |
|---|---|
| HDMI Out | No |
| VGA Out | No |
| Composite Out | No |
| S-Video Out | No |
| HDMI In | No |
| SCART Out | No |
| USB | Yes |
| No. of USB (total) | 3 pcs |
| No. of USB-A | 3 pcs |
| No. of USB-C | 3 pcs |
Display | |
| Display | No |
| Number of displays | 0 |
| Touchscreen | No |
Wireless | |
| Bluetooth | No |
| Wi-Fi | Yes |
| NFC | No |
Measures | |
| Weight | 1469.6 g |
| Height | 259.0 mm |
| Width | 99.06 mm |
| Depth | 211.0 mm |
Additional Info | |
| Created at PriceRunner | 2024-10-11 |
The information above is provided by various external sources and should be used as a guide only. Have you noticed anything amiss with this product? Or do you have suggestions for improvement? Send or .