• Black Friday
  • Sale
  • Blogs
  • About us
  • Sale
Home & Interior
Home Appliances

Diversey Toiletries

Try flexible payments withKlarnaLearn how

Filter
Product Properties

14 products

Show as table
Diversey Toiletries Diversey Lapé Earth Hand Wash 300ml 300ml
Diversey Lapé Earth Hand Wash 300ml 300ml
Hand Wash, Scented
£5.51
£18.37/L
1 store
Diversey Toiletries Diversey Perfumed Liquid Hand Wash 500ml
Diversey Perfumed Liquid Hand Wash 500ml
Hand Wash, Scented
£8.18
£16.36/L
1 store
Diversey Toiletries Diversey Handwaschpaste Soft Care 1 L Reinol K 0,5l 500ml
Diversey Handwaschpaste Soft Care 1 L Reinol K 0,5l 500ml
Hand Wash, Moisturizing, Scented
£8.69
£17.38/L
1 store
Diversey Toiletries Diversey SoftCare H5 Alcohol Hand Sanitising Gel Single 500ml
Diversey SoftCare H5 Alcohol Hand Sanitising Gel Single 500ml
Hand Sanitiser
£20.14
£40.28/L
1 store
Diversey Toiletries Diversey Diversey Soft Care All Purpose Håndsæbe 1,3L
Diversey Diversey Soft Care All Purpose Håndsæbe 1,3L
Hand Wash
£34.45
1 store
Diversey Toiletries Diversey Sure Hand Wash 500ml
Diversey Sure Hand Wash 500ml
Hand Wash
£39.56
1 store
Diversey Toiletries Diversey Soft Care Plus Hand Soap H41 5Ltr Each
Diversey Soft Care Plus Hand Soap H41 5Ltr Each
Hand Wash
£44.23
1 store
Diversey Toiletries Diversey Jontec Bourne Liquid Wax 5 L Wood Floor
Diversey Jontec Bourne Liquid Wax 5 L Wood Floor
Deodorant, Alcohol Free, Fragrance Free
£62.99
1 store
Diversey Titan Sanitizer 6041541 Sanitizer 12-pack
Diversey Titan Sanitizer 6041541 Sanitizer 12-pack
Hand Sanitiser, Antibacterial
£65.81
1 store
Diversey HANDDESINFEKTION SOFTCARE1,3L 1300ml
Diversey HANDDESINFEKTION SOFTCARE1,3L 1300ml
Hand Sanitiser, Alcohol Free, Antibacterial
£69.35
£53.35/L
1 store
Diversey Handwaschpaste Soft Care - 1 L
Diversey Handwaschpaste Soft Care - 1 L
Hand Wash
£72.32
1 store
Diversey Sure Instant Handsanitizer 5000ml
-11%
Diversey Sure Instant Handsanitizer 5000ml
Hand Sanitiser, Paraben Free, Antibacterial, Alcohol Free
£95.99
£19.20/L
1 store
Diversey Handwaschpaste Soft Care - 1 L
Diversey Handwaschpaste Soft Care - 1 L
Hand Wash
£103.12
£363.75/kg
1 store
Diversey Hair and Body Soft Care Sensations Lux 2in1 H6 250ml
Diversey Hair and Body Soft Care Sensations Lux 2in1 H6 250ml
Body Wash, Scented
£190.88
£763.52/L
1 store

Toiletries: 3 things to consider before buying

Understanding your skin type is crucial when selecting toiletries. Dry skin requires products with extra hydration, like creams and lotions containing hyaluronic acid or glycerin. If you have oily skin, look for oil-free or mattifying products to control shine. For sensitive skin, opt for toiletries free from fragrances and harsh chemicals. Knowing your skin type ensures you choose products that complement rather than irritate your skin.

Reading the ingredient list on toiletries can save you from unwanted reactions and help you find effective products. Look for ingredients like aloe vera and chamomile for soothing properties, while avoiding potential irritants such as alcohol or sulfates if you have sensitive skin. Natural ingredients are often gentler and beneficial, so consider toiletries with a higher percentage of natural components.

With growing environmental concerns, choosing eco-friendly toiletries is a wise decision. Look for products with biodegradable packaging or those that are refillable to reduce waste. Many brands now offer toiletries that are cruelty-free and made from sustainably sourced materials.

¹

Borrowing more than you can afford or paying late may negatively impact your financial status and ability to obtain credit. Credit subject to status. Ts&Cs and late fees apply.

Advertisement

¹

Borrowing more than you can afford or paying late may negatively impact your financial status and ability to obtain credit. Credit subject to status. Ts&Cs and late fees apply.

PriceRunner
  • Black Friday 2026
  • About us
  • Contact us
  • Newsroom
  • Job openings

Since 1999, PriceRunner has helped millions of visitors find the best products at the best prices.

PriceRunner is entirely independent and free to use. Our vision is to be your go-to site that you can always count on when comparing products and prices. PriceRunner became a part of Klarna 2022.

You can compare prices and products with us in:

Sweden, Denmark, The UK, Norway, USA, Germany, Austria, Finland, France, Ireland, Italy, Netherlands, Spain
Copyright 1999-2026 Klarna Technologies AB
Images on this website may be AI-generated.