• Black Friday
  • Sale
  • Blogs
  • About us
  • Sale
Home & Interior
Home Appliances

Molton Brown Fragrances

Try flexible payments withKlarnaLearn how

Filter
  • Fragrances
  • Eau de Parfum
  • Eau de Toilette
  • Parfum
  • Gift Boxes
  • Eau de Cologne
  • Body Mists
Product Properties

100+ products

Show as table
Molton Brown Fragrances Molton Brown Rose Dunes EdP 100ml
Molton Brown Rose Dunes EdP 100ml
Eau de Parfum, Woman, Unisex, 100ml
£83.40
£834.00/L
9+ stores
Molton Brown Fragrances Molton Brown Re-charge Black Pepper EdP 100ml
Molton Brown Re-charge Black Pepper EdP 100ml
Eau de Parfum, Woman, Unisex, Man, 100ml
£107.99
£1,079.90/L
6 stores
Molton Brown Fragrances Molton Brown Fiery Pink Pepper EdT 100ml
Molton Brown Fiery Pink Pepper EdT 100ml
Eau De Toilette, Woman, Unisex, Man, 100ml
£63.65
£636.50/L
7 stores
Molton Brown Fragrances Molton Brown Delicious Rhubarb & Rose EdT 100ml
Molton Brown Delicious Rhubarb & Rose EdT 100ml
Eau De Toilette, Man, Woman, Unisex, 100ml
£65.20
£652.00/L
7 stores
Molton Brown Fragrances Molton Brown Mesmerising Oudh Accord & Gold EdP 100ml
Molton Brown Mesmerising Oudh Accord & Gold EdP 100ml
Eau de Parfum, Woman, Unisex, Man, 100ml
£119.20
£1,192.00/L
9 stores
Molton Brown Fragrances Molton Brown Re-Charge Black Pepper EdT 100ml
-18%
Molton Brown Re-Charge Black Pepper EdT 100ml
Eau De Toilette, Woman, Unisex, Man, 100ml
£63.65
£636.50/L
6 stores
Molton Brown Fragrances Molton Brown Fiery Pink Pepper EdP 100ml
Molton Brown Fiery Pink Pepper EdP 100ml
Eau de Parfum, Woman, Unisex, Man, 100ml
£120.80
£1,208.00/L
6 stores
Molton Brown Fragrances Molton Brown Wild Mint Lavandin Eau de Parfum 7.5ml 7.5ml
-20%
Molton Brown Wild Mint Lavandin Eau de Parfum 7.5ml 7.5ml
Eau de Parfum, Woman, Unisex, Man, 7.5ml
£12.80
£1,706.67/L
4 stores
Molton Brown Rose Dunes EdT 100ml
Molton Brown Rose Dunes EdT 100ml
Eau De Toilette, Woman, Unisex, 100ml
£65
£650.00/L
4 stores
Molton Brown Sunlit Clementine & Vetiver Eau de Parfum 30 ml 30ml
-18%
Molton Brown Sunlit Clementine & Vetiver Eau de Parfum 30 ml 30ml
Eau de Parfum, Unisex, 30ml
£56
£1,866.67/L
5 stores
Molton Brown Mesmerising Oudh Accord & Gold EdT 100ml
-13%
Molton Brown Mesmerising Oudh Accord & Gold EdT 100ml
Eau De Toilette, Woman, Unisex, 100ml
£63.65
£636.50/L
8 stores
Molton Brown Bluebell & Wild Strawberry Eau de Parfum 100ml
Molton Brown Bluebell & Wild Strawberry Eau de Parfum 100ml
Eau de Parfum, Woman, Unisex, 100ml
£119.20
£1,192.00/L
7 stores
Molton Brown Coastal Cypress & Sea Fennel EdP 100ml
Molton Brown Coastal Cypress & Sea Fennel EdP 100ml
Eau de Parfum, Woman, Unisex, Man, 100ml
£140
£1,400.00/L
4 stores
Molton Brown Heavenly Gingerlily Eau de Parfum 100ml
Molton Brown Heavenly Gingerlily Eau de Parfum 100ml
Eau de Parfum, Man, Woman, Unisex, 100ml
£119.20
£1,192.00/L
3 stores
Molton Brown Milk Musk Eau De Toilette 100ml
Molton Brown Milk Musk Eau De Toilette 100ml
Eau De Toilette, Woman, Unisex, 100ml
£99
£990.00/L
2 stores
Molton Brown Wild Mint & Lavandin EdP 100ml
Molton Brown Wild Mint & Lavandin EdP 100ml
Eau de Parfum, Man, Unisex, 100ml
£97.40
£974.00/L
9 stores
Molton Brown Wild Mint & Lavandin Eau de Toilette 100ml
Molton Brown Wild Mint & Lavandin Eau de Toilette 100ml
Eau De Toilette, Woman, Unisex, Man, 100ml
£79
£790.00/L
7 stores
Molton Brown Fresh Woody Eau de Parfum Set 3 x 7.5 ml
-20%
Molton Brown Fresh Woody Eau de Parfum Set 3 x 7.5 ml
Gift Box, Woman, Man, Unisex
£28
£35
5 stores
Molton Brown Dark Leather Eau De Parfum Travel Case Refill 7.5ml 7.5ml
-15%
Molton Brown Dark Leather Eau De Parfum Travel Case Refill 7.5ml 7.5ml
Eau de Parfum, Man, Unisex, 7.5ml
£12.80
£1,706.67/L
5 stores
Molton Brown Coastal Cypress & Sea Fennel Eau de Parfum 30 ml 30ml
-18%
Molton Brown Coastal Cypress & Sea Fennel Eau de Parfum 30 ml 30ml
Eau de Parfum, Unisex, 30ml
£56
£1,866.67/L
5 stores
Molton Brown Coastal Cypress & Sea Fennel EdT 100ml
Molton Brown Coastal Cypress & Sea Fennel EdT 100ml
Eau De Toilette, Woman, Unisex, Man, 100ml
£75.54
£755.40/L
4 stores
Molton Brown Sunlit Clementine & Vetiver Eau de Parfum 100ml
Molton Brown Sunlit Clementine & Vetiver Eau de Parfum 100ml
Eau de Parfum, Man, Unisex, 100ml
£119.20
£1,192.00/L
9 stores
Molton Brown Dark Leather Eau de Parfum 100ml
Molton Brown Dark Leather Eau de Parfum 100ml
Eau de Parfum, Woman, Unisex, Man, 100ml
£119.20
£1,192.00/L
8 stores
Molton Brown Bluebell & Wild Strawberry Eau de Parfum 7.5ml 7.5ml
-20%
Molton Brown Bluebell & Wild Strawberry Eau de Parfum 7.5ml 7.5ml
Eau de Parfum, Woman, Unisex, 7.5ml
£12.80
£1,706.67/L
5 stores
Molton Brown Fiery Pink Pepper Eau de Parfum 30ml
-18%
Molton Brown Fiery Pink Pepper Eau de Parfum 30ml
Eau de Parfum, Unisex, 30ml
£56
£1,866.67/L
5 stores
Molton Brown Re-charge Black Pepper Eau de Parfum 30ml
-18%
Molton Brown Re-charge Black Pepper Eau de Parfum 30ml
Eau de Parfum, Unisex, 30ml
£56
£1,866.67/L
5 stores
Molton Brown Tobacco Absolute EdT 100ml
Trending
Molton Brown Tobacco Absolute EdT 100ml
Eau De Toilette, Man, 100ml
£84.50
£845.00/L
2 stores
Molton Brown Orange & Bergamot EdP 100ml
Molton Brown Orange & Bergamot EdP 100ml
Eau de Parfum, Woman, Unisex, Man, 100ml
£113.60
£1,136.00/L
6 stores
Molton Brown Sunlit Clementine & Vetiver Eau De Parfum Travel Case Refill 7.5ml 7.5ml
Molton Brown Sunlit Clementine & Vetiver Eau De Parfum Travel Case Refill 7.5ml 7.5ml
Eau de Parfum, Unisex, 7.5ml
£16
£2,133.33/L
4 stores
Molton Brown Fragrances fragrances Heavenly Gingerlily Eau de Toilette Spray 100ml
Molton Brown Fragrances fragrances Heavenly Gingerlily Eau de Toilette Spray 100ml
Eau De Toilette, Woman, Unisex, 100ml
£78.80
£788.00/L
3 stores
Molton Brown Mesmerising Oudh Accord & Gold Eau de Parfum Travel Case Refill 7.5ml 7.5ml
-10%
Molton Brown Mesmerising Oudh Accord & Gold Eau de Parfum Travel Case Refill 7.5ml 7.5ml
Eau de Parfum, Woman, 7.5ml
£14.40
£1,920.00/L
5 stores
Molton Brown Rose Dunes Eau de Parfum 30 ml 30ml
-18%
Molton Brown Rose Dunes Eau de Parfum 30 ml 30ml
Eau de Parfum, Unisex, 30ml
£56
£1,866.67/L
5 stores
Molton Brown Mesmerising Oudh Accord & Gold Eau de Parfum 30 ml 30ml
-18%
Molton Brown Mesmerising Oudh Accord & Gold Eau de Parfum 30 ml 30ml
Eau de Parfum, Unisex, 30ml
£56
£1,866.67/L
5 stores
Molton Brown Delicious Rhubarb & Rose Eau de Parfum 30ml
-18%
Molton Brown Delicious Rhubarb & Rose Eau de Parfum 30ml
Eau de Parfum, Unisex, 30ml
£56
£1,866.67/L
5 stores
Molton Brown Sunlit Clementine & Vetiver Eau de Toilette 100ml
Molton Brown Sunlit Clementine & Vetiver Eau de Toilette 100ml
Eau De Toilette, Woman, Unisex, Man, 100ml
£79.20
£792.00/L
5 stores
Molton Brown Molton Brown Dark Leather EdT 100ml
Molton Brown Molton Brown Dark Leather EdT 100ml
Eau De Toilette, Unisex, 100ml
£94.60
£946.00/L
4 stores
Molton Brown Delicious Rhubarb And Rose Eau De Parfum Travel Case Refill 7.5ml 7.5ml
Molton Brown Delicious Rhubarb And Rose Eau De Parfum Travel Case Refill 7.5ml 7.5ml
Eau de Parfum, Woman, 7.5ml
£16
£2,133.33/L
3 stores
Molton Brown Tobacco Absolute Eau de Parfum Travel Case Refill 7.5ml
Molton Brown Tobacco Absolute Eau de Parfum Travel Case Refill 7.5ml
Eau de Parfum, Man, 7.5ml
£16
£2,133.33/L
2 stores
Molton Brown Milk Musk Eau de Parfum 100ml
Trending
Molton Brown Milk Musk Eau de Parfum 100ml
Eau de Parfum, Unisex, 100ml
£129
£1,290.00/L
1 store
Molton Brown Neon Amber EdP 100ml
Molton Brown Neon Amber EdP 100ml
Eau de Parfum, Woman, Unisex, Man, 100ml
£138.50
£1,385.00/L
4 stores
Molton Brown Tea Ceremony 100ml
Molton Brown Tea Ceremony 100ml
£129
4 stores
Molton Brown Flora Luminare EdP 100ml
Molton Brown Flora Luminare EdP 100ml
Eau de Parfum, Woman, Unisex, Man, 100ml
£119.20
£1,192.00/L
4 stores
Molton Brown Orange & Bergamot EdT 100ml
Molton Brown Orange & Bergamot EdT 100ml
Eau De Toilette, Woman, Unisex, Man, 100ml
£79.75
£797.50/L
3 stores
Molton Brown Flora Luminare EdT 100ml
Molton Brown Flora Luminare EdT 100ml
Eau De Toilette, Woman, Unisex, Man, 100ml
£99
£990.00/L
3 stores
Molton Brown Rose Dunes Eau De Parfum Travel Case Refill 7.5ml 7.5ml
Molton Brown Rose Dunes Eau De Parfum Travel Case Refill 7.5ml 7.5ml
Eau de Parfum, Woman, 7.5ml
£16
£2,133.33/L
2 stores
Molton Brown Tobacco Absolute EdP 100ml
Molton Brown Tobacco Absolute EdP 100ml
Eau de Parfum, Woman, Unisex, Man, 100ml
£140
£1,400.00/L
3 stores
Molton Brown Tea Ceremony Eau de Parfum
Molton Brown Tea Ceremony Eau de Parfum
Eau de Parfum, Unisex, Woman
£16
4 stores
Molton Brown EdP Discovery Set 10x1.5ml
Molton Brown EdP Discovery Set 10x1.5ml
Gift Box, Man, Woman, Unisex
£25
4 stores

Fragrances: 3 things to consider before buying

Fragrances are composed of different layers known as notes: top, middle, and base. Each note plays a crucial role in the overall scent profile. Top notes are what you smell immediately after applying a fragrance, but they dissipate quickly. Middle notes, or heart notes, emerge next and form the core of the fragrance, lasting longer than top notes. Finally, base notes provide depth and longevity to the scent. When choosing fragrances, consider how these notes evolve over time and select ones that align with your personal preferences.

It's essential to test fragrances on your skin before making a purchase. Body chemistry can affect how a fragrance smells, so what works for someone else might not work for you. Visit a store and apply a small amount of the fragrance on your wrist or inner elbow. Allow it to develop over several hours to experience its full evolution. If shopping online, look for samples or travel sizes first to ensure it's the right fit for you.

Different fragrances suit different seasons and occasions. Light floral or citrus fragrances are ideal for spring and summer as they complement warm weather with their fresh and airy profiles. In contrast, rich woody or spicy fragrances are perfect for autumn and winter due to their warm and enveloping qualities. Additionally, consider the occasion: subtle scents work well for everyday wear or professional settings, while more intense fragrances can be reserved for special events or evenings out.

FRAGRANCES

FAQ

Fragrances are scented products used to give a pleasant smell to the body. They include perfumes, colognes, and body sprays. Choosing the right fragrance depends on personal preference, occasion, and season. Consider the scent family—floral, woody, fresh, or oriental—to find one that suits you.

Fragrances are personal choices that reflect your style and mood. Test different scents on your skin to see how they develop over time. Consider factors like longevity, concentration (e.g., Eau de Parfum vs. Eau de Toilette), and the occasion for which you need it.

Fragrances are classified by concentration levels. Eau de Parfum contains a higher concentration of fragrance oils than Eau de Toilette, making it last longer. Typically, Eau de Parfum is more intense and suitable for evening wear, while Eau de Toilette is lighter and ideal for daytime.

You’ve viewed 48 out of 163 products

1

34
¹

Borrowing more than you can afford or paying late may negatively impact your financial status and ability to obtain credit. Credit subject to status. Ts&Cs and late fees apply.

Advertisement

Inspiration

Gift Guide: Perfumes for Women

Gift Guide: Perfumes for Women

By Klarna
¹

Borrowing more than you can afford or paying late may negatively impact your financial status and ability to obtain credit. Credit subject to status. Ts&Cs and late fees apply.

PriceRunner
  • Black Friday 2026
  • About us
  • Contact us
  • Newsroom
  • Job openings

Since 1999, PriceRunner has helped millions of visitors find the best products at the best prices.

PriceRunner is entirely independent and free to use. Our vision is to be your go-to site that you can always count on when comparing products and prices. PriceRunner became a part of Klarna 2022.

You can compare prices and products with us in:

Sweden, Denmark, The UK, Norway, USA, Germany, Austria, Finland, France, Ireland, Italy, Netherlands, Spain
Copyright 1999-2026 Klarna Technologies AB
Images on this website may be AI-generated.