• Black Friday
  • Sale
  • Blogs
  • About us
  • Sale
Home & Interior
Home Appliances

Eight & Bob Fragrances

Try flexible payments withKlarnaLearn how

Filter
  • Fragrances
  • Eau de Parfum
  • Eau de Toilette
  • Gift Boxes
  • Parfum
  • Eau de Cologne
  • Body Mists
Product Properties

88 products

Show as table
Eight & Bob Fragrances Eight & Bob Champs de Provence EdP 100ml
Eight & Bob Champs de Provence EdP 100ml
Eau de Parfum, Man, Unisex, Woman, 100ml
£97.50
£975.00/L
9+ stores
Eight & Bob Fragrances Eight & Bob Memoirs of Mustique EdT 30ml
Eight & Bob Memoirs of Mustique EdT 30ml
Eau De Toilette, Woman, Unisex, Man, 30ml
£49.25
£1,641.67/L
9+ stores
Eight & Bob Fragrances Eight & Bob Cap D'Antibes EdP 100ml
Eight & Bob Cap D'Antibes EdP 100ml
Eau de Parfum, Woman, Unisex, Man, 100ml
£97.50
£975.00/L
9+ stores
Eight & Bob Fragrances Eight & Bob The Original EdP 30ml
Eight & Bob The Original EdP 30ml
Eau de Parfum, Man, Unisex, Woman, 30ml
£57.75
£1,925.00/L
9 stores
Eight & Bob Fragrances Eight & Bob Nuit De Megève EdP 100ml
Eight & Bob Nuit De Megève EdP 100ml
Eau de Parfum, Woman, Unisex, Man, 100ml
£97.50
£975.00/L
9 stores
Eight & Bob Fragrances Eight & Bob Annicke 1 EdP 30ml
-33%
Eight & Bob Annicke 1 EdP 30ml
Eau de Parfum, Woman, 30ml
£30.30
£1,010.00/L
7 stores
Eight & Bob Fragrances Eight & Bob Annicke 6 EdP 100ml
-13%
Eight & Bob Annicke 6 EdP 100ml
Eau de Parfum, Woman, 100ml
£80.50
£805.00/L
7 stores
Eight & Bob Fragrances Eight & Bob Annicke 2 EdP 30ml
-24%
Eight & Bob Annicke 2 EdP 30ml
Eau de Parfum, Woman, 30ml
£35.75
£1,191.67/L
6 stores
Eight & Bob Annicke 1 EdP 100ml
Eight & Bob Annicke 1 EdP 100ml
Eau de Parfum, Woman, 100ml
£92.50
£925.00/L
6 stores
Eight & Bob Egypt Eau De Parfum Spray 100ml
Eight & Bob Egypt Eau De Parfum Spray 100ml
Eau de Parfum, Unisex, 100ml
£154.80
£1,548.00/L
5 stores
Eight & Bob The Original EdP 100ml
Eight & Bob The Original EdP 100ml
Eau de Parfum, Woman, Unisex, Man, 100ml
£163.40
£1,634.00/L
5 stores
Eight & Bob Original Eau de Parfum Spray 30ml Pink
Eight & Bob Original Eau de Parfum Spray 30ml Pink
Eau de Parfum, Unisex
£68.80
4 stores
Eight & Bob Egypt EdP 30ml
Eight & Bob Egypt EdP 30ml
Eau de Parfum, Woman, Unisex, Man, 30ml
£68.80
£2,293.33/L
2 stores
Eight & Bob Annicke 2 EdP 100ml
-13%
Eight & Bob Annicke 2 EdP 100ml
Eau de Parfum, Woman, 100ml
£80.50
£805.00/L
6 stores
Eight & Bob Annicke 3 EdP 30ml
-24%
Eight & Bob Annicke 3 EdP 30ml
Eau de Parfum, Woman, 30ml
£35.75
£1,191.67/L
5 stores
Eight & Bob Annicke 6 EdP 30ml
Eight & Bob Annicke 6 EdP 30ml
Eau de Parfum, Woman, 30ml
£46.75
£1,558.33/L
4 stores
Eight & Bob Champs De Provence EdP 30ml
Eight & Bob Champs De Provence EdP 30ml
Eau de Parfum, Woman, Unisex, Man, 30ml
£49.95
£1,665.00/L
4 stores
Eight & Bob Le Pari d’Honfleur Eau de Parfum 100 ml 100ml
Eight & Bob Le Pari d’Honfleur Eau de Parfum 100 ml 100ml
Eau de Parfum, Unisex, Woman, 100ml
£189.20
£1,892.00/L
4 stores
Eight & Bob Guèthary EdP 50ml
Eight & Bob Guèthary EdP 50ml
Eau de Parfum, Female, 50ml
£192.75
£3,855.00/L
4 stores
Eight & Bob Champs De Provence Eau Parfum 30ml Spray
Eight & Bob Champs De Provence Eau Parfum 30ml Spray
Eau de Parfum, Unisex
£68.80
3 stores
Eight & Bob Nuit Megeve Eau de Parfum Spray 30ml
Eight & Bob Nuit Megeve Eau de Parfum Spray 30ml
Eau de Parfum, Woman, Unisex, 30ml
£68.80
£2,293.33/L
3 stores
Eight & Bob Cap D'Antibes Eau De Parfum 30ml
Eight & Bob Cap D'Antibes Eau De Parfum 30ml
Eau de Parfum, Man, 30ml
£68.80
£2,293.33/L
3 stores
Eight & Bob Le Parfum d'Honfleur Eau de Parfum 30 ml
Eight & Bob Le Parfum d'Honfleur Eau de Parfum 30 ml
Eau de Parfum, Unisex, Female
£81.70
£2,723.33/L
3 stores
Eight & Bob Serenite en Bourgogne Eau de Parfum 30 ml 30ml
Eight & Bob Serenite en Bourgogne Eau de Parfum 30 ml 30ml
Eau de Parfum, Unisex, 30ml
£81.70
£2,723.33/L
3 stores
Eight & Bob Egypt Eau De Parfum Spray
Eight & Bob Egypt Eau De Parfum Spray
Eau de Parfum
£85
3 stores
Eight & Bob Memoirs of Mustique EdT 100ml
Eight & Bob Memoirs of Mustique EdT 100ml
Eau De Toilette, Man, Unisex, Woman, 100ml
£99.50
£995.00/L
3 stores
Eight & Bob Il Giardino dell'Anima Eau de Parfum 100ml
Eight & Bob Il Giardino dell'Anima Eau de Parfum 100ml
Eau de Parfum, Woman, Unisex, 100ml
£189.20
£1,892.00/L
3 stores
Eight & Bob Belvedere Eau De Parfum 100ml
Eight & Bob Belvedere Eau De Parfum 100ml
Eau de Parfum, Unisex, 100ml
£189.20
£1,892.00/L
3 stores
Eight & Bob Unisex fragrances Agneta Extrait de Parfum 50ml
Eight & Bob Unisex fragrances Agneta Extrait de Parfum 50ml
Parfum, Woman, Unisex, Man, 50ml
£232.20
£4,644.00/L
3 stores
Eight & Bob Annicke 3 EdP 100ml
-13%
Eight & Bob Annicke 3 EdP 100ml
Eau de Parfum, Woman, 100ml
£80.50
£805.00/L
5 stores
Eight & Bob Annicke 4 EdP 100ml
Eight & Bob Annicke 4 EdP 100ml
Eau de Parfum, Woman, 100ml
£92.75
£927.50/L
4 stores
Eight & Bob Annicke 4 EdP 30ml
Eight & Bob Annicke 4 EdP 30ml
Eau de Parfum, Woman, 30ml
£55
£1,833.33/L
3 stores
Eight & Bob Le Trou 19 du Phare Eau de Parfum 100 ml 100ml
Eight & Bob Le Trou 19 du Phare Eau de Parfum 100 ml 100ml
Eau de Parfum, Unisex, 100ml
£189.20
£1,892.00/L
3 stores
Eight & Bob Nuit de Megève Eau de Parfum 100ml
Eight & Bob Nuit de Megève Eau de Parfum 100ml
Eau de Parfum, Man, 100ml
£196
£1,960.00/L
3 stores
Eight & Bob La Musique de Christie Extrait de Parfum 9 ml 9ml
Eight & Bob La Musique de Christie Extrait de Parfum 9 ml 9ml
Parfum, Unisex, 9ml
£51.60
£5,733.33/L
2 stores
Eight & Bob Guèthary Extrait De Parfum Spray
Eight & Bob Guèthary Extrait De Parfum Spray
Parfum
£51.60
£5,733.33/L
2 stores
Eight & Bob Il Giardino dell'Anima Eau de Parfum 30 ml 30ml
Eight & Bob Il Giardino dell'Anima Eau de Parfum 30 ml 30ml
Eau de Parfum, Woman, Unisex, 30ml
£81.70
£2,723.33/L
2 stores
Eight & Bob Belvedere Eau De Parfum 30 Ml 30ml
Trending
Eight & Bob Belvedere Eau De Parfum 30 Ml 30ml
Eau de Parfum, Unisex, 30ml
£81.70
£2,723.33/L
2 stores
Eight & Bob Le 19 Trou de le Phare Eau de Parfum 30 ml 30ml
Eight & Bob Le 19 Trou de le Phare Eau de Parfum 30 ml 30ml
Eau de Parfum, Unisex, 30ml
£81.70
£2,723.33/L
2 stores
Eight & Bob RFK Special Edition EdP 50ml
Eight & Bob RFK Special Edition EdP 50ml
Eau de Parfum, Woman, Unisex, Man, 50ml
£103.20
£2,064.00/L
2 stores
Eight & Bob Original Eau de Parfum 150 ml 150ml
Trending
Eight & Bob Original Eau de Parfum 150 ml 150ml
Eau de Parfum, Woman, Unisex, Man, 150ml
£180.60
£1,204.00/L
2 stores
Eight & Bob Pure Vienne Eau De Parfum 100ml
Eight & Bob Pure Vienne Eau De Parfum 100ml
Eau de Parfum, Woman, Unisex, 100ml
£189.20
£1,892.00/L
2 stores
Eight & Bob La Musique de Christie Extrait de Parfum 50ml
Eight & Bob La Musique de Christie Extrait de Parfum 50ml
Parfum, Unisex, 50ml
£232.20
£4,644.00/L
2 stores
Eight & Bob Agneta Extrait De Parfum Spray 9ml
Eight & Bob Agneta Extrait De Parfum Spray 9ml
Eau de Parfum, Unisex, 9ml
£51.60
£5,733.33/L
1 store
Eight & Bob Le Geste d'Edmond Extrait de Parfum 9 ml 9ml
Trending
Eight & Bob Le Geste d'Edmond Extrait de Parfum 9 ml 9ml
Parfum, Woman, Unisex, 9ml
£51.60
£5,733.33/L
1 store
Eight & Bob and Nuit De Megève Eau de Parfum 100ml
Eight & Bob and Nuit De Megève Eau de Parfum 100ml
Eau de Parfum, 100ml
£55
£550.00/L
1 store
Eight & Bob Mens Original Eau De Parfum Spray 30 Ml 30ml
Eight & Bob Mens Original Eau De Parfum Spray 30 Ml 30ml
Eau de Parfum, Man, 30ml
£60.20
£2,006.67/L
1 store
Eight & Bob Memoires De Mustique Eau De Parfum Spray Orange 30ml
Eight & Bob Memoires De Mustique Eau De Parfum Spray Orange 30ml
Eau de Parfum, Unisex, 30ml
£60.20
£2,006.67/L
1 store

Fragrances: 3 things to consider before buying

Fragrances are composed of different layers known as notes: top, middle, and base. Each note plays a crucial role in the overall scent profile. Top notes are what you smell immediately after applying a fragrance, but they dissipate quickly. Middle notes, or heart notes, emerge next and form the core of the fragrance, lasting longer than top notes. Finally, base notes provide depth and longevity to the scent. When choosing fragrances, consider how these notes evolve over time and select ones that align with your personal preferences.

It's essential to test fragrances on your skin before making a purchase. Body chemistry can affect how a fragrance smells, so what works for someone else might not work for you. Visit a store and apply a small amount of the fragrance on your wrist or inner elbow. Allow it to develop over several hours to experience its full evolution. If shopping online, look for samples or travel sizes first to ensure it's the right fit for you.

Different fragrances suit different seasons and occasions. Light floral or citrus fragrances are ideal for spring and summer as they complement warm weather with their fresh and airy profiles. In contrast, rich woody or spicy fragrances are perfect for autumn and winter due to their warm and enveloping qualities. Additionally, consider the occasion: subtle scents work well for everyday wear or professional settings, while more intense fragrances can be reserved for special events or evenings out.

FRAGRANCES

FAQ

Fragrances are scented products used to give a pleasant smell to the body. They include perfumes, colognes, and body sprays. Choosing the right fragrance depends on personal preference, occasion, and season. Consider the scent family—floral, woody, fresh, or oriental—to find one that suits you.

Fragrances are personal choices that reflect your style and mood. Test different scents on your skin to see how they develop over time. Consider factors like longevity, concentration (e.g., Eau de Parfum vs. Eau de Toilette), and the occasion for which you need it.

Fragrances are classified by concentration levels. Eau de Parfum contains a higher concentration of fragrance oils than Eau de Toilette, making it last longer. Typically, Eau de Parfum is more intense and suitable for evening wear, while Eau de Toilette is lighter and ideal for daytime.

You’ve viewed 48 out of 88 products

1

¹

Borrowing more than you can afford or paying late may negatively impact your financial status and ability to obtain credit. Credit subject to status. Ts&Cs and late fees apply.

Advertisement

Inspiration

Gift Guide: Perfumes for Women

Gift Guide: Perfumes for Women

By Klarna
¹

Borrowing more than you can afford or paying late may negatively impact your financial status and ability to obtain credit. Credit subject to status. Ts&Cs and late fees apply.

PriceRunner
  • Black Friday 2026
  • About us
  • Contact us
  • Newsroom
  • Job openings

Since 1999, PriceRunner has helped millions of visitors find the best products at the best prices.

PriceRunner is entirely independent and free to use. Our vision is to be your go-to site that you can always count on when comparing products and prices. PriceRunner became a part of Klarna 2022.

You can compare prices and products with us in:

Sweden, Denmark, The UK, Norway, USA, Germany, Austria, Finland, France, Ireland, Italy, Netherlands, Spain
Copyright 1999-2026 Klarna Technologies AB
Images on this website may be AI-generated.