• Black Friday
  • Sale
  • Blogs
  • About us
  • Sale
Home & Interior
Home Appliances

Tumi Fragrances

Try flexible payments withKlarnaLearn how

Filter
  • Fragrances
  • Eau de Parfum
  • Eau de Toilette
  • Parfum
  • Gift Boxes
  • Eau de Cologne
  • Body Mists
Product Properties

50 products

Show as table
Tumi Fragrances Tumi Unwind [20:00 Gmt] EdP 100ml
Tumi Unwind [20:00 Gmt] EdP 100ml
Eau de Parfum, Woman, Unisex, Man, 100ml
£38.17
£381.70/L
8 stores
Tumi Fragrances Tumi Continuum [12:00 Gmt] EdP 50ml
Tumi Continuum [12:00 Gmt] EdP 50ml
Eau de Parfum, Woman, Unisex, Man, 50ml
£24
£480.00/L
5 stores
Tumi Fragrances Tumi Awaken [08:00 Gmt] EdP 100ml
Tumi Awaken [08:00 Gmt] EdP 100ml
Eau de Parfum, Woman, Unisex, Man, 100ml
£30
£300.00/L
7 stores
Tumi Fragrances Tumi Renaissance Experience Collector Extrait de Parfum 3.4 oz 100ml
Tumi Renaissance Experience Collector Extrait de Parfum 3.4 oz 100ml
Eau de Parfum, Woman, Unisex, Man, 100ml
£38
£380.00/L
7 stores
Tumi Fragrances Tumi Continuum 12 00GMT Eau De Parfum 30ml
Tumi Continuum 12 00GMT Eau De Parfum 30ml
Eau de Parfum, Man
£19
£670.21/kg
6 stores
Tumi Fragrances Tumi Unwind [20:00 Gmt] EdP 50ml
Tumi Unwind [20:00 Gmt] EdP 50ml
Eau de Parfum, Woman, Unisex, Man, 50ml
£27
£540.00/L
6 stores
Tumi Fragrances Tumi Kinetic EdP 1000ml
Trending
Tumi Kinetic EdP 1000ml
Eau de Parfum, Man, 1000ml
£35
£35.00/L
6 stores
Tumi Fragrances Tumi Awaken Distilled Eau de Parfum 3.4 oz 100ml
Tumi Awaken Distilled Eau de Parfum 3.4 oz 100ml
Eau de Parfum, Woman, Unisex, Man, 100ml
£45
£450.00/L
6 stores
Tumi Unwind 20:00GMT Eau De Parfum Misc 30ml
Tumi Unwind 20:00GMT Eau De Parfum Misc 30ml
Eau de Parfum, 30ml
£16.50
£550.00/L
5 stores
Tumi Atlas 00:00GMT Eau De Parfum 30ml
Tumi Atlas 00:00GMT Eau De Parfum 30ml
Eau de Parfum, Man, 30ml
£19
£633.33/L
5 stores
Tumi Awaken [08:00 Gmt] EdP 50ml
Tumi Awaken [08:00 Gmt] EdP 50ml
Eau de Parfum, Woman, Unisex, Man, 50ml
£27
£540.00/L
5 stores
Tumi Atlas [00:00 Gmt] EdP 50ml
Tumi Atlas [00:00 Gmt] EdP 50ml
Eau de Parfum, Man, 50ml
£27
£540.00/L
5 stores
Tumi Awaken 08:00GMT Eau De Parfum 30ml
Tumi Awaken 08:00GMT Eau De Parfum 30ml
Eau de Parfum, Woman, Man, 30ml
£19
£633.33/L
4 stores
Tumi Atlas [00:00 GMT] EdP 100ml
Trending
Tumi Atlas [00:00 GMT] EdP 100ml
Eau de Parfum, Man, 100ml
£39.95
£399.50/L
2 stores
Tumi Renaissance Experience Collector Extrait de Parfum 2.0 fl oz / 60 ml 59ml
Tumi Renaissance Experience Collector Extrait de Parfum 2.0 fl oz / 60 ml 59ml
Parfum, Woman, 59ml
£26.50
£449.15/L
2 stores
Tumi Experience Collector Utopia Extrait de Parfum 3.4 fl oz / 100 ml 100ml
Tumi Experience Collector Utopia Extrait de Parfum 3.4 fl oz / 100 ml 100ml
Parfum, Woman, 100ml
£58.80
£588.00/L
2 stores
Tumi Awaken Eau De Parfum 7.5ml
-15%
Tumi Awaken Eau De Parfum 7.5ml
Eau de Parfum, 7.5ml
£10.20
£1,360.00/L
1 store
Tumi Continuum Eau De Parfum 7.5ml
-15%
Tumi Continuum Eau De Parfum 7.5ml
Eau de Parfum, 7.5ml
£10.20
£1,360.00/L
1 store
Tumi Unwind Eau De Parfum 7.5ml
-15%
Tumi Unwind Eau De Parfum 7.5ml
Eau de Parfum, 7.5ml
£10.20
£1,360.00/L
1 store
Tumi Kinetic Gift 7.5 ml Eau De P 0.2 fl oz
Tumi Kinetic Gift 7.5 ml Eau De P 0.2 fl oz
Eau de Parfum, Man, 0.25fl oz
£10.20
£1,439.18/kg
1 store
Tumi Experience Collector Renaissance Eau De Parfum 7.5ml
Tumi Experience Collector Renaissance Eau De Parfum 7.5ml
Eau de Parfum, 7.5ml
£15.42
£2,056.00/L
1 store
Tumi Experience Collector Whisper Eau De Parfum 7.5ml
Tumi Experience Collector Whisper Eau De Parfum 7.5ml
Eau de Parfum, 7.5ml
£15.42
£2,056.00/L
1 store
Tumi Utopia Experience Collector Extrait de Parfum, 2
Tumi Utopia Experience Collector Extrait de Parfum, 2
Eau de Parfum, Woman
£26.50
1 store
Tumi Whisper Experience Collector Extrait de Parfum 2.0 fl oz 60 ml
Tumi Whisper Experience Collector Extrait de Parfum 2.0 fl oz 60 ml
Parfum, Woman
£26.50
£467.38/kg
1 store
Tumi Signature Experience Collector Extrait de Parfum 2 oz. 59ml
Tumi Signature Experience Collector Extrait de Parfum 2 oz. 59ml
Parfum, Woman, 59ml
£26.50
£449.15/L
1 store
Tumi Awaken 8 00 GMT EDP Spray 3.3 oz
Tumi Awaken 8 00 GMT EDP Spray 3.3 oz
Eau de Parfum, Man
£34.74
£371.34/kg
1 store
Tumi GMT Mini Eau de Parfum Spray 50 ml 50ml
Tumi GMT Mini Eau de Parfum Spray 50 ml 50ml
Eau de Parfum, Man, 50ml
£36.78
£735.60/L
1 store
Tumi Continuum [12:00 Gmt] EdP 100ml
Tumi Continuum [12:00 Gmt] EdP 100ml
Eau de Parfum, Woman, Unisex, Man, 100ml
£54.23
£542.30/L
1 store
Tumi Awaken Eau De Parfum 100ml Gift Set Green
Tumi Awaken Eau De Parfum 100ml Gift Set Green
Gift Box, Man
£63.75
1 store
Tumi Mens Unwind Eau De Parfum 100ml Gift Set
Tumi Mens Unwind Eau De Parfum 100ml Gift Set
Gift Box, Man
£63.75
1 store
Tumi Mens Continuum Eau De Parfum 100ml Green
Tumi Mens Continuum Eau De Parfum 100ml Green
Gift Box, Man
£63.75
1 store
Tumi Signature Experience Collector Extrait 100 ml 100ml
Tumi Signature Experience Collector Extrait 100 ml 100ml
Parfum, Woman, 100ml
£70.98
£709.80/L
1 store
Tumi Awaken 3 Pc Gift Set 3.4oz EDP Spray
Tumi Awaken 3 Pc Gift Set 3.4oz EDP Spray
Gift Box, Man
£70.99
1 store
Tumi Kinetic For Men 3 Pc Gift Set 3.4oz EDP Spray 6.7oz Body Wash
Tumi Kinetic For Men 3 Pc Gift Set 3.4oz EDP Spray 6.7oz Body Wash
Gift Box, Man
£70.99
1 store
Tumi Whisper Experience Collector Extrait 3.4 fl oz 100 ml 100ml
Tumi Whisper Experience Collector Extrait 3.4 fl oz 100 ml 100ml
Parfum, Woman, 100ml
£72.41
£724.10/L
1 store
Tumi 3 Pc Gift Set 3.4oz EDP Spray 6.7oz
Tumi 3 Pc Gift Set 3.4oz EDP Spray 6.7oz
Gift Box, Man
£75.99
1 store
Tumi Continuum [12:00 Gmt] EdP 200ml
Tumi Continuum [12:00 Gmt] EdP 200ml
Eau de Parfum, Woman, Unisex, Man, 200ml
£77.99
£389.95/L
1 store
Tumi Kinetic for Men 3.4 Eau de Parfum Gift Set
Tumi Kinetic for Men 3.4 Eau de Parfum Gift Set
Gift Box, Man
£77.99
1 store
Tumi Awaken [08:00 Gmt] Gift Set EdP 100ml + EdP 30ml
Tumi Awaken [08:00 Gmt] Gift Set EdP 100ml + EdP 30ml
Gift Box, Man
£77.99
1 store
Tumi Atlas [00:00 GMT] Gift Set EdP 100ml + EdP 30ml
Tumi Atlas [00:00 GMT] Gift Set EdP 100ml + EdP 30ml
Gift Box, Man
£77.99
1 store
Tumi Unwind [20:00 Gmt] Gift Set EdP 100ml + EdP 30ml
Tumi Unwind [20:00 Gmt] Gift Set EdP 100ml + EdP 30ml
Gift Box, Man
£78.99
1 store
Tumi Awaken [08:00 Gmt] EdP 200ml
Tumi Awaken [08:00 Gmt] EdP 200ml
Eau de Parfum, Woman, Unisex, Man, 200ml
£78.99
£394.95/L
1 store
Tumi Atlas 3 Pc Gift Set 3.4oz EDP Spray
Tumi Atlas 3 Pc Gift Set 3.4oz EDP Spray
Gift Box, Man
£79.99
1 store
Tumi Unwind [20:00 Gmt] Gift Set EdP 200ml + EdP 30ml
Tumi Unwind [20:00 Gmt] Gift Set EdP 200ml + EdP 30ml
Gift Box, Woman, Man, Unisex
£83.99
1 store
Tumi Unwind [20:00 Gmt] EdP 200ml
Tumi Unwind [20:00 Gmt] EdP 200ml
Eau de Parfum, Woman, Unisex, Man, 200ml
£84.49
£422.45/L
1 store
Tumi Continuum Gift Set 6.8oz EDP Spray 1oz
Tumi Continuum Gift Set 6.8oz EDP Spray 1oz
Gift Box, Man
£86.49
1 store
Tumi Atlas 2 Pc Gift Set 6.8oz EDP Spray 1oz
Tumi Atlas 2 Pc Gift Set 6.8oz EDP Spray 1oz
Gift Box, Man
£87.48
£92.99
1 store
Tumi Awaken [08:00 Gmt] Gift Set EdP 200ml + EdP 30ml
Tumi Awaken [08:00 Gmt] Gift Set EdP 200ml + EdP 30ml
Gift Box, Man
£88.99
1 store

Fragrances: 3 things to consider before buying

Fragrances are composed of different layers known as notes: top, middle, and base. Each note plays a crucial role in the overall scent profile. Top notes are what you smell immediately after applying a fragrance, but they dissipate quickly. Middle notes, or heart notes, emerge next and form the core of the fragrance, lasting longer than top notes. Finally, base notes provide depth and longevity to the scent. When choosing fragrances, consider how these notes evolve over time and select ones that align with your personal preferences.

It's essential to test fragrances on your skin before making a purchase. Body chemistry can affect how a fragrance smells, so what works for someone else might not work for you. Visit a store and apply a small amount of the fragrance on your wrist or inner elbow. Allow it to develop over several hours to experience its full evolution. If shopping online, look for samples or travel sizes first to ensure it's the right fit for you.

Different fragrances suit different seasons and occasions. Light floral or citrus fragrances are ideal for spring and summer as they complement warm weather with their fresh and airy profiles. In contrast, rich woody or spicy fragrances are perfect for autumn and winter due to their warm and enveloping qualities. Additionally, consider the occasion: subtle scents work well for everyday wear or professional settings, while more intense fragrances can be reserved for special events or evenings out.

FRAGRANCES

FAQ

Fragrances are scented products used to give a pleasant smell to the body. They include perfumes, colognes, and body sprays. Choosing the right fragrance depends on personal preference, occasion, and season. Consider the scent family—floral, woody, fresh, or oriental—to find one that suits you.

Fragrances are personal choices that reflect your style and mood. Test different scents on your skin to see how they develop over time. Consider factors like longevity, concentration (e.g., Eau de Parfum vs. Eau de Toilette), and the occasion for which you need it.

Fragrances are classified by concentration levels. Eau de Parfum contains a higher concentration of fragrance oils than Eau de Toilette, making it last longer. Typically, Eau de Parfum is more intense and suitable for evening wear, while Eau de Toilette is lighter and ideal for daytime.

You’ve viewed 48 out of 50 products

1

¹

Borrowing more than you can afford or paying late may negatively impact your financial status and ability to obtain credit. Credit subject to status. Ts&Cs and late fees apply.

Advertisement

Inspiration

Gift Guide: Perfumes for Women

Gift Guide: Perfumes for Women

By Klarna
¹

Borrowing more than you can afford or paying late may negatively impact your financial status and ability to obtain credit. Credit subject to status. Ts&Cs and late fees apply.

PriceRunner
  • Black Friday 2026
  • About us
  • Contact us
  • Newsroom
  • Job openings

Since 1999, PriceRunner has helped millions of visitors find the best products at the best prices.

PriceRunner is entirely independent and free to use. Our vision is to be your go-to site that you can always count on when comparing products and prices. PriceRunner became a part of Klarna 2022.

You can compare prices and products with us in:

Sweden, Denmark, The UK, Norway, USA, Germany, Austria, Finland, France, Ireland, Italy, Netherlands, Spain
Copyright 1999-2026 Klarna Technologies AB
Images on this website may be AI-generated.