Blenders
Blowtorches
Breadmakers
Coffee Grinders
Coffee Makers
Deep fryers & Airfryers
Food Cookers
Food Dehydrators
Food Mixers & Food Processors
Hand Blenders
Hand Mixers
Ice Cream Makers
Ice Makers
Juicers
Kettles
Kitchen Scales
Meat Slicers
Mincers
Mini Choppers & Spiralisers
Other Kitchen Appliances
Pasta Makers
Popcorn Makers
Sandwich Toasters
Soft Drink Makers
Toasters
Vacuum Sealers
Waffle Makers

You will get notified by e-mail when the product is back in stock at one of our listed retailers.
Lowest price for Microsoft Surface Duo 256GB is £527.62. This is currently the cheapest offer from 1 retailer.
Compare:
Product | |
|---|---|
| Product name | Microsoft Surface Duo 256GB |
| Brand | Microsoft |
Product Properties | |
| Colour | White |
| Screen Size | 8.1 " |
| Senior Phone | No |
| Material (body) | Glass |
| Release Year | 2020 |
| Android Version | Android 10 |
| Operating System | Android |
Communication | |
| 4G | Yes |
| Hybrid Dual SIM Slot | No |
| GPS | Yes |
| SIM Card | Nano-SIM, eSIM |
| 5G | No |
| Dual SIM Card Slots | No |
Camera | |
| No. of Front Cameras | 1 |
| Optical Image Stabilization (OIS) | No |
| Video Resolution (max) | 4K |
| Built-In Camera | Yes |
| Frames Per Second (max) | 240fps |
| Camera Resolution (front) | 11.0 MP |
| Flash/Light | Yes |
| Front Camera | Yes |
Features | |
| Foldable | Yes |
| Shock Resistant | No |
| Water Resistant | No |
| Built-In Sensors | Proximity Scanner, Gyroscope/Accelerometer, Fingerprint Reader |
Connections | |
|---|---|
| Connections | USB-C |
| Memory Card Reader | No |
Display | |
| Touchscreen | Yes |
| Secondary Screen | Yes |
| Screen Type | AMOLED |
| Pixel Density (PPI) | 401 |
Storage | |
| Internal Memory Size | 256GB |
Memory | |
| RAM | 6 GB |
Wireless | |
| NFC | No |
| Wi-Fi Standard | Wi-Fi 5 (802.11ac) |
| Bluetooth Version | 5.0 |
Processor | |
| Processor Cores | Octa Core |
| System on Chip (SoC) | Qualcomm Snapdragon 855 |
| Processor Speed | 2.84 GHz |
Power Source | |
| Exchangeable Battery | No |
| Battery Capacity | 3577 mAh |
| Fast Charging | No |
| Wireless Charging | No |
Measures | |
| Weight | 250.0 g |
| Height | 145.2 mm |
| Width | 93.3 mm |
| Depth | 9.9 mm |
Additional Info | |
| Created at PriceRunner | 2021-03-10 |
The information above is provided by various external sources and should be used as a guide only. Have you noticed anything amiss with this product? Or do you have suggestions for improvement? Send or .