Blenders
Blowtorches
Breadmakers
Coffee Grinders
Coffee Makers
Deep fryers & Airfryers
Food Cookers
Food Dehydrators
Food Mixers & Food Processors
Hand Blenders
Hand Mixers
Ice Cream Makers
Ice Makers
Juicers
Kettles
Kitchen Scales
Meat Slicers
Mincers
Mini Choppers & Spiralisers
Other Kitchen Appliances
Pasta Makers
Popcorn Makers
Sandwich Toasters
Soft Drink Makers
Toasters
Vacuum Sealers
Waffle Makers

64GB internal storage isn't the largest on the market but should do fine for most people. This phone is packing an octa core processor for optimal performance.
*Pay in 24 installments with Klarna, APR 21.90%: Borrowing more than you can afford, or paying late, may make it harder to get credit in the future. Credit subject to status. 18+. UK residents only. A downpayment of 10% or higher may be required. Klarna Financing has a representative 21.9% APR (fixed). Representative example: 21.9% APR representative based on a loan amount of £1200 repayable over 24 months at an interest rate of 21.9% p.a. (Fixed). 23 monthly payments of £61.06 and last payment of £55.01. Total amount payable of £1,463.39. Total charge for credit £263.39. Minimum and maximum purchase amount £250 - £10,000. Lender: Klarna Financial Services UK Limited (nr 14290857). T&Cs apply. Pay in 3: Klarna’s Pay in 3 is an unregulated credit agreement. Borrowing more than you can afford or paying late may negatively impact your financial status and ability to obtain credit. 18+, UK residents only. Subject to status. T&Cs and late fees apply.
Advertisement
Lowest price for Sony Xperia 10 64GB is £121.26. This is currently the cheapest offer among 3 stores.
Xperia 10 3GB RAM 64GB Dual SIM was launched in 2019 and packs two rear cameras (up to 13 Mp), one 8 MP front camera and a powerful octa core processor. With a six-inch LCD screen and a 1080x2520 pixel screen resolution, this is a good choice for those who want a solid phone that can meet all your needs
Equipped with two cameras with a 13 Mp resolution, Xperia 10 3GB RAM 64GB Dual SIM is a perfect phone for those who want to capture the moment. With an internal storage of 64GB you have ample space for all your photos, apps and downloaded music.
Xperia 10 3GB RAM 64GB Dual SIM has a six-inch LCD screen and a 1080x2520 resolution. Under the hood, you'll find a Qualcomm Snapdragon 630 chip running at 2.2 GHz. Thanks to this powerful hardware, the apps will load in a jiffy.
Today the lowest price on Xperia 10 3GB RAM 64GB Dual SIM is £121. For that price, you get a new model with a six-inch display. This phone has a review average of 3.7 out of 5.
Compare:
Product | |
|---|---|
| Product name | Sony Xperia 10 64GB |
| Brand | Sony |
Series | |
| Series | Sony Xperia 10 |
Product Properties | |
| Colour | Pink, Silver, Blue, Black |
| Screen Size | 6.0 " |
| Senior Phone | No |
| Material (body) | Plastic, Glass |
| Release Year | 2019 |
| Android Version | Android 9.0 Pie |
| Operating System | Android |
Communication | |
| 4G | Yes |
| Hybrid Dual SIM Slot | Yes |
| GPS | Yes |
| SIM Card | Nano-SIM |
| 5G | No |
| Dual SIM Card Slots | Yes |
Camera | |
| No. of Front Cameras | 1 |
| No. of Back Cameras | 2 |
| Optical Image Stabilization (OIS) | No |
| Video Resolution (max) | 4K |
| Built-In Camera | Yes |
| Camera Resolution | 13.0 MP |
| Frames Per Second (max) | 30fps |
| Camera Resolution (front) | 8.0 MP |
| Flash/Light | Yes |
| Front Camera | Yes |
Connections | |
| Connections | USB-C, 3.5 mm Jack |
| Memory Card Reader | Yes |
Storage | |
| Internal Memory Size | 64GB |
| Type of Memory Card | microSD |
Features | |
|---|---|
| Foldable | No |
| Shock Resistant | No |
| Features | FM Radio |
| Water Resistant | No |
| Built-In Sensors | Proximity Scanner, Gyroscope/Accelerometer, Fingerprint Reader |
Display | |
| Touchscreen | Yes |
| Secondary Screen | No |
| Screen Type | LCD |
| Screen Resolution | 1080x2520 |
| Pixel Density (PPI) | 457 |
Memory | |
| RAM | 3 GB |
Processor | |
| Processor Cores | Octa Core |
| System on Chip (SoC) | Qualcomm Snapdragon 630 |
| Processor Speed | 2.2 GHz |
Wireless | |
| NFC | Yes |
| Wi-Fi Standard | Wi-Fi 5 (802.11ac) |
| Bluetooth Version | 5.0 |
Power Source | |
| Exchangeable Battery | No |
| Battery Capacity | 2870 mAh |
| Fast Charging | No |
| Wireless Charging | No |
Measures | |
| Weight | 162.0 g |
| Height | 156.0 mm |
| Width | 68.0 mm |
| Depth | 8.4 mm |
Additional Info | |
| Created at PriceRunner | 2019-03-01 |
The information above is provided by various external sources and should be used as a guide only. Have you noticed anything amiss with this product? Or do you have suggestions for improvement? Send or .