Blenders
Blowtorches
Breadmakers
Coffee Grinders
Coffee Makers
Deep fryers & Airfryers
Food Cookers
Food Dehydrators
Food Mixers & Food Processors
Hand Blenders
Hand Mixers
Ice Cream Makers
Ice Makers
Juicers
Kettles
Kitchen Scales
Meat Slicers
Mincers
Mini Choppers & Spiralisers
Other Kitchen Appliances
Pasta Makers
Popcorn Makers
Sandwich Toasters
Soft Drink Makers
Toasters
Vacuum Sealers
Waffle Makers

This is a Princess hob with two zones. It is equipped with knobs that you use to adjust the temperature on the zones and there are a number of useful features.
Lowest price for Princess 303021 is £62.72. This is currently the cheapest offer from 1 retailer.
Product | |
|---|---|
| Product name | Princess 303021 |
| Brand | Princess |
| Type | Freestanding Hobs |
Product Properties | |
| Freestanding Hobs | Double Cooking Plate |
| Number of Burners / Zones | 2 |
| Control Type | Rotary Knob |
| Control Location | Front |
| Power Levels | 5 |
| Colour | Black |
Wireless | |
| Wi-Fi | No |
Power Source | |
| Power | 800 W |
| Voltage | 230.0 V |
Features | |
|---|---|
| Child Lock | No |
| Residual Heat Indicator | No |
| Auto switch Off | No |
| Boost Function | No |
| Timer | No |
| Keep Warm Function | No |
| Pause Function | No |
Measures | |
| Width | 19.0 cm |
| Standard Width | 30 cm |
Additional Info | |
| Created at PriceRunner | 2021-05-06 |
The information above is provided by various external sources and should be used as a guide only. Have you noticed anything amiss with this product? Or do you have suggestions for improvement? Send or .