Blenders
Blowtorches
Breadmakers
Coffee Grinders
Coffee Makers
Deep fryers & Airfryers
Food Cookers
Food Dehydrators
Food Mixers & Food Processors
Hand Blenders
Hand Mixers
Ice Cream Makers
Ice Makers
Juicers
Kettles
Kitchen Scales
Meat Slicers
Mincers
Mini Choppers & Spiralisers
Other Kitchen Appliances
Pasta Makers
Popcorn Makers
Sandwich Toasters
Soft Drink Makers
Toasters
Vacuum Sealers
Waffle Makers
Lowest price for Canon PIXMA TS5351a is £99.98. This is currently the cheapest offer from 1 retailer.
Have you ever had to print airplane tickets, a shipping form or some other paper-based item? Well, that can be quite a hassle if you don't have access to a printer at home or at the office.
Do you have a profession where you occasionally need to scan documents? In that case, you don't need to invest in a separate scanner if you get this printer. It can scan documents as well as print them.
If you use Apple products on a daily basis, whether it be a Macbook or an iPhone, you could make good use of the built-in support for Apple AirPrint.
This printer currently has a lowest price of £100, which is below average for the category, which makes this printer a great purchase. This might be just the thing that your home office setup needs!
Compare:
Product | |
|---|---|
| Product name | Canon PIXMA TS5351a |
| Brand | Canon |
Product Properties | |
| Portable Printer | No |
| Scan Type | Flatbed |
| Loudness | 43 dB |
| Functions | Scan, Copy |
| Colour on Printer | White |
| Print Formats | Letter, A6, DL, B5, A5, A4, Legal |
| Connectivity | AirPrint, Google Cloud Print, USB |
| Duplex Printing | Yes (Automatic) |
| Colour Printer | Yes |
| Standard Paper Capacity | 200 pcs |
| Print Type | Inkjet |
| Scan Formats | A4 |
| Automatic Document Feeder (ADF) | No |
| Release Year | 2020 |
Communication | |
| PictBridge | Yes |
Printing | |
|---|---|
| Print Speed (Mono) | 13.0 ppm |
| Max Scan Resolution | 1200 x 2400 dpi |
| Print Speed (Colour) | 6.8 ppm |
| Max Print Resolution | 4800 x 1200 dpi |
Connections | |
| Memory Card Reader | No |
Display | |
| Touchscreen | No |
| Display | Yes |
Storage | |
| Built-In Hard Drive | No |
Energy Facts | |
| Power Consumption (in Use) | 19.0 W |
| Power Consumption (Standby) | 1.7 W |
Measures | |
| Depth | 31.5 cm |
| Height | 14.8 cm |
| Weight | 6.3 kg |
| Width | 40.3 cm |
Additional Info | |
| Created at PriceRunner | 2022-11-03 |
The information above is provided by various external sources and should be used as a guide only. Have you noticed anything amiss with this product? Or do you have suggestions for improvement? Send or .