Blenders
Blowtorches
Breadmakers
Coffee Grinders
Coffee Makers
Deep fryers & Airfryers
Food Cookers
Food Dehydrators
Food Mixers & Food Processors
Hand Blenders
Hand Mixers
Ice Cream Makers
Ice Makers
Juicers
Kettles
Kitchen Scales
Meat Slicers
Mincers
Mini Choppers & Spiralisers
Other Kitchen Appliances
Pasta Makers
Popcorn Makers
Sandwich Toasters
Soft Drink Makers
Toasters
Vacuum Sealers
Waffle Makers

Try flexible payments with
*Pay in 24 installments with Klarna, APR 21.90%: Borrowing more than you can afford, or paying late, may make it harder to get credit in the future. Credit subject to status. 18+. UK residents only. A downpayment of 10% or higher may be required. Klarna Financing has a representative 21.9% APR (fixed). Representative example: 21.9% APR representative based on a loan amount of £1200 repayable over 24 months at an interest rate of 21.9% p.a. (Fixed). 23 monthly payments of £61.06 and last payment of £55.01. Total amount payable of £1,463.39. Total charge for credit £263.39. Minimum and maximum purchase amount £250 - £10,000. Lender: Klarna Financial Services UK Limited (nr 14290857). T&Cs apply. Pay in 3: Klarna’s Pay in 3 is an unregulated credit agreement. Borrowing more than you can afford or paying late may negatively impact your financial status and ability to obtain credit. 18+, UK residents only. Subject to status. T&Cs and late fees apply.
Advertisement
Lowest price for HP LaserJet Enterprise MFP M528f is £1,610.36. This is currently the cheapest offer among 4 stores.
Our world is becoming increasingly digitised, but chances are that you still need to do some printing from time to time. In that case, a printer of your own could very much come in handy for you
Not only can you print things with this printer, but you can also make copies. Truly a versatile machine that could come well in handy in your daily work life.
Most physical paperwork today is done on A4 paper, so it might not be a huge problem that this printer is limited to that print format.
This printer currently has a lowest price of £1610, which is above average for the category, but you'll be getting a great printer for your money. This might be just the thing that your home office setup needs!
Compare:
Product | |
|---|---|
| Product name | HP LaserJet Enterprise MFP M528f |
| Brand | HP |
Printing | |
| Print Speed (Mono) | 43.0 ppm |
| Copy Speed (Mono) | 43 |
Measures | |
| Depth | 49.6 cm |
| Height | 49.7 cm |
| Width | 48.2 cm |
Additional Info | |
| Created at PriceRunner | 2020-03-19 |
Product Properties | |
|---|---|
| Scan Type | Flatbed |
| Loudness | 54 dB |
| Functions | Scan, Copy, Fax |
| Colour on Printer | Black, White |
| Print Formats | C5, Executive, Letter, C6, A6, DL, B5, A5, A4, Legal |
| Connectivity | Ethernet, AirPrint, USB |
| Duplex Printing | Yes (Automatic) |
| Colour Printer | No, Yes |
| Standard Paper Capacity | 250 pcs |
| Print Type | Laser |
| Scan Formats | A4 |
The information above is provided by various external sources and should be used as a guide only. Have you noticed anything amiss with this product? Or do you have suggestions for improvement? Send or .