Blenders
Blowtorches
Breadmakers
Coffee Grinders
Coffee Makers
Deep fryers & Airfryers
Food Cookers
Food Dehydrators
Food Mixers & Food Processors
Hand Blenders
Hand Mixers
Ice Cream Makers
Ice Makers
Juicers
Kettles
Kitchen Scales
Meat Slicers
Mincers
Mini Choppers & Spiralisers
Other Kitchen Appliances
Pasta Makers
Popcorn Makers
Sandwich Toasters
Soft Drink Makers
Toasters
Vacuum Sealers
Waffle Makers

Anti-Vibration Handle, Power Source: Petrol, Branch Diameter (max): 28 mm
Lowest price for PowerPlus POWPG30110 is £309.98. This is currently the cheapest offer from 1 retailer.
Product | |
|---|---|
| Product name | PowerPlus POWPG30110 |
| Brand | PowerPlus |
| Type | Hedge Trimmers |
Power Source | |
| Power Source | Petrol |
| Power | 680 W |
Additional Info | |
| Created at PriceRunner | 2021-07-05 |
Product Properties | |
|---|---|
| Features | Anti-Vibration Handle |
| Noise Level | 107 dB |
| Fuel Tank | 0.44 L |
| Branch Diameter (max) | 28.0 mm |
| RPM | 10000 rpm |
| Engine Displacement | 22.2 cm³ |
| Bar Type | Double Sided |
| Bar Length | 61.0 cm |
The information above is provided by various external sources and should be used as a guide only. Have you noticed anything amiss with this product? Or do you have suggestions for improvement? Send or .