Blenders
Blowtorches
Breadmakers
Coffee Grinders
Coffee Makers
Deep fryers & Airfryers
Food Cookers
Food Dehydrators
Food Mixers & Food Processors
Hand Blenders
Hand Mixers
Ice Cream Makers
Ice Makers
Juicers
Kettles
Kitchen Scales
Meat Slicers
Mincers
Mini Choppers & Spiralisers
Other Kitchen Appliances
Pasta Makers
Popcorn Makers
Sandwich Toasters
Soft Drink Makers
Toasters
Vacuum Sealers
Waffle Makers
Prices do not include shipping costs. Right now, there are no retailers selling Bosch Serie 4 SMS4EMW06E, so the data shown are historical prices.
Compare:
Product | |
|---|---|
| Product name | Bosch Serie 4 SMS4EMW06E |
| Brand | Bosch |
Type | |
| Placement | Freestanding |
Product Properties | |
| Noise Level Class | B |
| Energy Class | B |
| Noise Level | 42 dB |
| Cord Length | 175.0 cm |
| No. of Programs | 6 |
| Colour | White |
Energy Facts | |
| Energy Consumption per 100 Cycles | 65.0 kW/h |
Sustainability Information | |
| Sustainability Attributes | Eco Mode |
Water Consumption | |
| Water Consumption per Cycle | 9.0 L |
Power Source | |
| Voltage | 230.0 V |
Additional Info | |
| Created at PriceRunner | 2023-10-04 |
Features | |
|---|---|
| Drying System Type | AutoOpen Drying |
| Place Settings | 14 pcs |
| Eco-Programme Duration | 3.35 h |
| Features | Auto Adjust of Dishdetergent, Drying System Type, Features Quieter Machine, Height Adjustable Trays, Hygiene Program, Wifi, Half Load, Pre and/or Extra Rinsing, Child Safety, Electronic Salt Indicator, Display, Smartphone App Control, Voice Assistant, Internal Lighting, Delayed Start, Intensive Zone, Aqua Protection, Quick Wash Program |
| Height Adjustable Trays/baskets | Heigth Adjustable Upper tray/basket, VarioFlex |
| Aqua Protection | Aqua Sensor, Aquastop |
| Quick Wash Program | Quick Wash, VarioSpeed Plus |
| Temperature Settings | 60 °C, 70 °C, 45 °C, 50 °C, 65 °C |
Measures | |
| Inlet Hose Length | 165.0 cm |
| Weight | 51.8 kg |
| Standard Width | 60 cm |
| Width | 60.0 cm |
| Outlet Hose Length | 190.0 cm |
| Depth | 60.0 cm |
| Height | 84.5 cm |
The information above is provided by various external sources and should be used as a guide only. Have you noticed anything amiss with this product? Or do you have suggestions for improvement? Send or .