Blenders
Blowtorches
Breadmakers
Coffee Grinders
Coffee Makers
Deep fryers & Airfryers
Food Cookers
Food Dehydrators
Food Mixers & Food Processors
Hand Blenders
Hand Mixers
Ice Cream Makers
Ice Makers
Juicers
Kettles
Kitchen Scales
Meat Slicers
Mincers
Mini Choppers & Spiralisers
Other Kitchen Appliances
Pasta Makers
Popcorn Makers
Sandwich Toasters
Soft Drink Makers
Toasters
Vacuum Sealers
Waffle Makers

This freestanding dishwasher from Beko can be placed wherever you want as long it has access to water. The machine settings are easy to see thanks to the digital display.
You will get notified by e-mail when the product is back in stock at one of our listed retailers.
*Pay in 24 installments with Klarna, APR 21.90%: Borrowing more than you can afford, or paying late, may make it harder to get credit in the future. Credit subject to status. 18+. UK residents only. A downpayment of 10% or higher may be required. Klarna Financing has a representative 21.9% APR (fixed). Representative example: 21.9% APR representative based on a loan amount of £1200 repayable over 24 months at an interest rate of 21.9% p.a. (Fixed). 23 monthly payments of £61.06 and last payment of £55.01. Total amount payable of £1,463.39. Total charge for credit £263.39. Minimum and maximum purchase amount £250 - £10,000. Lender: Klarna Financial Services UK Limited (nr 14290857). T&Cs apply. Pay in 3: Klarna’s Pay in 3 is an unregulated credit agreement. Borrowing more than you can afford or paying late may negatively impact your financial status and ability to obtain credit. 18+, UK residents only. Subject to status. T&Cs and late fees apply.
Advertisement
Lowest price for Beko DVN04320W is £269.00. This is currently the cheapest offer from 1 retailer.
Time to change the old dishwasher? Beko Beko DVN04320W White is a dishwasher from Beko that fits well into most kitchens. The high energy rating is great for both the environment and your wallet.
Access to electricity and water is the only thing that limits you when you place this machine, as it is a freestanding model that isn't intended to be built into the kitchen. The digital display gives you all the information you need.
The price is below average for the category, which makes this dishwasher an affordable purchase. This is one of the most popular dishwashers on PriceRunner and currently it has a lowest price of £269.
Compare:
Product | |
|---|---|
| Product name | Beko DVN04320W |
| Brand | Beko |
Type | |
| Placement | Freestanding |
Product Properties | |
| Drying Performance | A |
| Cleaning Performance | A |
| Energy Class | E |
| Noise Level | 49 dB |
| No. of Programs | 4 |
| Colour | White |
Features | |
| Placement of Cutlery | Cutlery Basket |
| Place Settings | 13 pcs |
| Features | Drying System Type, Electronic Rinse Aid Indicator, Half Load, Child Safety, Electronic Salt Indicator, Display, Delayed Start, Quick Wash Program, Water Softener |
| Height Adjustable Trays/baskets | Height Adjustable Cuttlery-Tray/Basket, Heigth Adjustable Under tray/basket |
| Quick Wash Program | Quick Wash |
Sustainability Information | |
| Sustainability Attributes | Eco Mode |
Energy Facts | |
|---|---|
| Energy Consumption per 100 Cycles | 262.0 kW/h |
| Energy Consumption per Cycle | 0.92 kW/h |
Power Supply | |
| Max Power (Input) | 2100 W |
Water Consumption | |
| Water Consumption per Year | 3612.0 L |
| Water Consumption per Cycle | 12.9 L |
Power Source | |
| Voltage | 230.0 V |
Measures | |
| Weight | 43.0 kg |
| Width | 60.0 cm |
| Depth | 60.0 cm |
| Height | 85.0 cm |
| Niche Width | 65.0 cm |
Additional Info | |
| Created at PriceRunner | 2020-10-19 |
The information above is provided by various external sources and should be used as a guide only. Have you noticed anything amiss with this product? Or do you have suggestions for improvement? Send or .