• Black Friday
  • Sale
  • Blogs
  • About us
  • Sale
Home & Interior
Home Appliances
Rust-Oleum CombiPrimer Anti-Rust Metal Paint Red 2.5L

Rust-Oleum CombiPrimer Anti-Rust Metal Paint Red 2.5L

Compare
Primer, Top Coating, Metal
Compare prices from£57.16to£66.95

·

Popularity

6008

in

Paint
From 3 payments of £19.05/mo. with
0.75 L£22.46
2.5 L£57.16
AD

From Freshlick

Rust-Oleum CombiPrimer Anti-Corrosion Primer, 2.5L, Red, Anti-Corrosion Primer

Free shipping
£64.25

tools-paint.com

Rustoleum CombiPrimer 3369 Anti-Corrosion Primer Red - 2.5L

£73.20 shipping
£57.16

Or 3 payments of £19.05/mo.¹

My Tool Shed

Rust Oleum CombiPrimer Anti Rust Metal Primer Paint
£66.95

Advertisement

Advertisement

¹

Borrowing more than you can afford or paying late may negatively impact your financial status and ability to obtain credit. Credit subject to status. Ts&Cs and late fees apply.

Related products

Show all
We have picked out a selection of products that might interest you.
Hammerite Ultima Metal Paint Smooth Red 0.75L
Trending
Hammerite Ultima Metal Paint Smooth Red 0.75L
£26.33
£35.11/L
Hammerite Direct to Rust Smooth Effect Metal Paint 0.75L
Trending
Hammerite Direct to Rust Smooth Effect Metal Paint 0.75L
£20.87
£27.83/L
Hammerite Red Oxide Metal Paint 0.25L
Hammerite Red Oxide Metal Paint 0.25L
£4.30
£17.20/L
Hammerite Special Metal Paint Red 0.25L
Hammerite Special Metal Paint Red 0.25L
£4.30
£17.20/L
Rustins Quick Dry Red Oxide Metal Paint 1L
Rustins Quick Dry Red Oxide Metal Paint 1L
£15.98
£15.98/L
Hammerite Red Oxide Metal Paint 0.5L
Trending
Hammerite Red Oxide Metal Paint 0.5L
£8.80
£17.60/L
Rustins Quick Dry Red Oxide Metal Primer & Paint Metal Paint 2.5L
Rustins Quick Dry Red Oxide Metal Primer & Paint Metal Paint 2.5L
£40.79
£16.32/L

Product details

Lowest price for Rust-Oleum CombiPrimer Anti-Rust Metal Paint Red 2.5L is £57.16. This is currently the cheapest offer among 6 stores.
Compare:

Features

Product

Product nameRust-Oleum CombiPrimer Anti-Rust Metal Paint Red 2.5L
BrandRust-Oleum
TypeMetal Paint

Additional Info

Created at PriceRunner2021-06-23

Product Properties

Indoor/Outdoor UseIndoor, Outdoor
Manufacturer ColourRed
Volume2.5 L
Primer/Top Coating/SprayTop Coating, Primer
Application SurfaceMetal
ColourRed

Feedback

The information above is provided by various external sources and should be used as a guide only. Have you noticed anything amiss with this product? Or do you have suggestions for improvement? Send or .
¹

Borrowing more than you can afford or paying late may negatively impact your financial status and ability to obtain credit. Credit subject to status. Ts&Cs and late fees apply.

PriceRunner
  • Black Friday 2026
  • About us
  • Contact us
  • Newsroom
  • Job openings

Since 1999, PriceRunner has helped millions of visitors find the best products at the best prices.

PriceRunner is entirely independent and free to use. Our vision is to be your go-to site that you can always count on when comparing products and prices. PriceRunner became a part of Klarna 2022.

You can compare prices and products with us in:

Sweden, Denmark, The UK, Norway, USA, Germany, Austria, Finland, France, Ireland, Italy, Netherlands, Spain
Copyright 1999-2026 Klarna Technologies AB
Images on this website may be AI-generated.