• Black Friday
  • Sale
  • Blogs
  • About us
  • Sale
Home & Interior
Home Appliances
Sandtex Microseal Ultra Smooth Weatherproof Concrete Paint Ivory Stone 5L
Trending

Sandtex Microseal Ultra Smooth Weatherproof Concrete Paint Ivory Stone 5L

Compare
Concrete

·

Popularity

934

in

Paint
From 3 payments of £9.33/mo. with
AD

From OnBuy

Sandtex Microseal Smooth Masonry Ivory Stone 5L

Free shipping, 2-6 days
£29.99

B&Q

Sandtex Ivory Stone Ultra Smooth Masonry Paint, 5L - One Size

Lowest price

·£6.00 shipping
£28.00

Advertisement

Advertisement

¹

Borrowing more than you can afford or paying late may negatively impact your financial status and ability to obtain credit. Credit subject to status. Ts&Cs and late fees apply.

Related products

Show all
We have picked out a selection of products that might interest you.
Sandtex Fine Textured Masonry Concrete Paint Country Stone 5L
Sandtex Fine Textured Masonry Concrete Paint Country Stone 5L
£28
£5.60/L
Sandtex Microseal Fine Textured Weatherproof Masonry 15 Year Exterior Concrete Paint Sandstone 5L
Sandtex Microseal Fine Textured Weatherproof Masonry 15 Year Exterior Concrete Paint Sandstone 5L
£29.97
£5.99/L
Sandtex Fine Textured Masonry Concrete Paint Magnolia 5L
Sandtex Fine Textured Masonry Concrete Paint Magnolia 5L
£29.97
£5.99/L
Sandtex Ultra Smooth Masonry Wall Paint, Concrete Paint 5L
Sandtex Ultra Smooth Masonry Wall Paint, Concrete Paint 5L
£28
£5.60/L
Sandtex Ultra Smooth Masonry Concrete Paint Magnolia 7.5L
-64%
Sandtex Ultra Smooth Masonry Concrete Paint Magnolia 7.5L
£9.63
£1.28/L
Sandtex Ultra Smooth Masonry Concrete Paint Magnolia 5L
Sandtex Ultra Smooth Masonry Concrete Paint Magnolia 5L
£26.78
£5.36/L
Sandtex Microseal Smooth Masonry Wall Paint, Concrete Paint Mid Stone 5L
Sandtex Microseal Smooth Masonry Wall Paint, Concrete Paint Mid Stone 5L
£28
£5.60/L

Product details

Lowest price for Sandtex Microseal Ultra Smooth Weatherproof Concrete Paint Ivory Stone 5L is £28.00. This is currently the cheapest offer among 6 stores.
Compare:

Features

Product

Product nameSandtex Microseal Ultra Smooth Weatherproof Concrete Paint Ivory Stone 5L
BrandSandtex
TypeConcrete Paint

Related

Coverage per litre16 m²

Additional Info

Created at PriceRunner2022-11-21

Product Properties

Indoor/Outdoor UseOutdoor
Manufacturer ColourIvory Stone
Volume5.0 L
Application SurfaceConcrete
ColourBeige

Feedback

The information above is provided by various external sources and should be used as a guide only. Have you noticed anything amiss with this product? Or do you have suggestions for improvement? Send or .
¹

Borrowing more than you can afford or paying late may negatively impact your financial status and ability to obtain credit. Credit subject to status. Ts&Cs and late fees apply.

PriceRunner
  • Black Friday 2026
  • About us
  • Contact us
  • Newsroom
  • Job openings

Since 1999, PriceRunner has helped millions of visitors find the best products at the best prices.

PriceRunner is entirely independent and free to use. Our vision is to be your go-to site that you can always count on when comparing products and prices. PriceRunner became a part of Klarna 2022.

You can compare prices and products with us in:

Sweden, Denmark, The UK, Norway, USA, Germany, Austria, Finland, France, Ireland, Italy, Netherlands, Spain
Copyright 1999-2026 Klarna Technologies AB
Images on this website may be AI-generated.