• Black Friday
  • Sale
  • Blogs
  • About us
  • Sale
Home & Interior
Home Appliances
Sandtex Microseal Ultra Smooth Weatherproof Masonry Wall Paint Cornish Cream 0.15L
Trending

Sandtex Microseal Ultra Smooth Weatherproof Masonry Wall Paint Cornish Cream 0.15L

Compare
Matte

·

Popularity

1227

in

Paint
From 3 payments of £1.00/mo. with
AD

From B&Q

Sandtex Cornish Cream Ultra Smooth Masonry Paint, 150Ml Tester Pot - One Size

£6.00 shipping
£4.50

Wickes

Sandtex Microseal Ultra Smooth Weatherproof Masonry 15 Year Exterior Wall Paint - Cornish Cream - 150ml

Lowest price

·£5.00 shipping
£3.00

Advertisement

¹

Borrowing more than you can afford or paying late may negatively impact your financial status and ability to obtain credit. Credit subject to status. Ts&Cs and late fees apply.

Related products

Show all
We have picked out a selection of products that might interest you.
Dulux Weathershield Wall Paint Tintable 10L Wall Paint Optional Colour 10L
-21%
Dulux Weathershield Wall Paint Tintable 10L Wall Paint Optional Colour 10L
£38
£3.80/L
Crown Matt Emulsion Wall Paint Pure Brilliant White 10L
-37%
Crown Matt Emulsion Wall Paint Pure Brilliant White 10L
£10
£1.00/L
Zinsser B-I-N Wall Paint 1L
Zinsser B-I-N Wall Paint 1L
£23.99
£23.99/L
Dulux Weathershield Weather Smooth Masonry Paint Wall Paint Sandstone 5L
Dulux Weathershield Weather Smooth Masonry Paint Wall Paint Sandstone 5L
£28
£5.60/L
Johnstone's Johnstone's, Exterior Smooth Masonry Paint, Brick Wall Paint Brick Red 5L
Trending
Johnstone's Johnstone's, Exterior Smooth Masonry Paint, Brick Wall Paint Brick Red 5L
£21.59
£4.32/L
Dulux Weathershield All Weather Protection Wall Paint Ashen White 5L
Trending
Dulux Weathershield All Weather Protection Wall Paint Ashen White 5L
£28
£5.60/L
Dulux Weathershield Ultimate Protection Wall Paint Concrete Grey 10L
Trending
Dulux Weathershield Ultimate Protection Wall Paint Concrete Grey 10L
£55
£5.50/L

Product details

Lowest price for Sandtex Microseal Ultra Smooth Weatherproof Masonry Wall Paint Cornish Cream 0.15L is £3.00. This is currently the cheapest offer among 5 stores.
Compare:

Features

Product

Product nameSandtex Microseal Ultra Smooth Weatherproof Masonry Wall Paint Cornish Cream 0.15L
BrandSandtex
TypeWall Paint

Related

Coverage per litre16 m²

Additional Info

Created at PriceRunner2022-11-28

Product Properties

Indoor/Outdoor UseOutdoor
Manufacturer ColourCornish Cream
Volume0.15 L
Gloss LevelsMatte
Tinting TypeAny colour

Feedback

The information above is provided by various external sources and should be used as a guide only. Have you noticed anything amiss with this product? Or do you have suggestions for improvement? Send or .
¹

Borrowing more than you can afford or paying late may negatively impact your financial status and ability to obtain credit. Credit subject to status. Ts&Cs and late fees apply.

PriceRunner
  • Black Friday 2026
  • About us
  • Contact us
  • Newsroom
  • Job openings

Since 1999, PriceRunner has helped millions of visitors find the best products at the best prices.

PriceRunner is entirely independent and free to use. Our vision is to be your go-to site that you can always count on when comparing products and prices. PriceRunner became a part of Klarna 2022.

You can compare prices and products with us in:

Sweden, Denmark, The UK, Norway, USA, Germany, Austria, Finland, France, Ireland, Italy, Netherlands, Spain
Copyright 1999-2026 Klarna Technologies AB
Images on this website may be AI-generated.