• Black Friday
  • Sale
  • Blogs
  • About us
  • Sale
Home & Interior
Home Appliances
Sandtex Microseal Ultra Smooth Weatherproof Masonry

Sandtex Microseal Ultra Smooth Weatherproof Masonry

Compare

·

Popularity

5567

in

Paint
From 3 payments of £1.00/mo. with
AD

From B&Q

Sandtex Brick Red Ultra Smooth Masonry Paint, 150Ml Tester Pot - One Size

£6.00 shipping
£4.50

Wickes

Sandtex Microseal Ultra Smooth Weatherproof Masonry 15 Year Exterior Wall Paint - Brick Red - 150ml

Lowest price

·£5.00 shipping
£3.00

Advertisement

¹

Borrowing more than you can afford or paying late may negatively impact your financial status and ability to obtain credit. Credit subject to status. Ts&Cs and late fees apply.

Related products

Show all
We have picked out a selection of products that might interest you.
Cuprinol 5 Year Ducksback Wood Paint, Woodstain, Wood Protection Rich Cedar 5L
Cuprinol 5 Year Ducksback Wood Paint, Woodstain, Wood Protection Rich Cedar 5L
£14.49
£2.90/L
Johnstone's Johnstone's, Exterior Smooth Masonry Paint, Brick Wall Paint Brick Red 5L
Trending
Johnstone's Johnstone's, Exterior Smooth Masonry Paint, Brick Wall Paint Brick Red 5L
£21.59
£4.32/L
Sandtex Fine Textured Masonry Concrete Paint, Wall Paint Brick Red 5L
Sandtex Fine Textured Masonry Concrete Paint, Wall Paint Brick Red 5L
£28
£5.60/L
Ronseal Fence Life Plus Wood Paint Red Cedar 5L
Trending
Ronseal Fence Life Plus Wood Paint Red Cedar 5L
£14.05
£2.81/L
Ronseal One Coat Shed & Fence Protector - Red Cedar 5L, Pack of 2 5L
Ronseal One Coat Shed & Fence Protector - Red Cedar 5L, Pack of 2 5L
£7.93
£1.59/L
Ronseal Diamond Hard Doorstep Concrete Paint Tile Red 0.25L
Trending
Ronseal Diamond Hard Doorstep Concrete Paint Tile Red 0.25L
£10.08
£40.32/L
Ronseal Diamond Hard DoorStep Concrete Paint Tile Red 0.75L
Ronseal Diamond Hard DoorStep Concrete Paint Tile Red 0.75L
£12.30
£16.40/L

Product details

Lowest price for Sandtex Microseal Ultra Smooth Weatherproof Masonry is £3.00. This is currently the cheapest offer among 5 stores.
Compare:

Features

Product

Product nameSandtex Microseal Ultra Smooth Weatherproof Masonry
BrandSandtex

Additional Info

Created at PriceRunner2022-11-28

Product Properties

Indoor/Outdoor UseOutdoor
ColourRed

Feedback

The information above is provided by various external sources and should be used as a guide only. Have you noticed anything amiss with this product? Or do you have suggestions for improvement? Send or .
¹

Borrowing more than you can afford or paying late may negatively impact your financial status and ability to obtain credit. Credit subject to status. Ts&Cs and late fees apply.

PriceRunner
  • Black Friday 2026
  • About us
  • Contact us
  • Newsroom
  • Job openings

Since 1999, PriceRunner has helped millions of visitors find the best products at the best prices.

PriceRunner is entirely independent and free to use. Our vision is to be your go-to site that you can always count on when comparing products and prices. PriceRunner became a part of Klarna 2022.

You can compare prices and products with us in:

Sweden, Denmark, The UK, Norway, USA, Germany, Austria, Finland, France, Ireland, Italy, Netherlands, Spain
Copyright 1999-2026 Klarna Technologies AB
Images on this website may be AI-generated.