• Black Friday
  • Sale
  • Blogs
  • About us
  • Sale
Home & Interior
Home Appliances
Rust-Oleum Chalky Finish Wall Paint 2.5L

Rust-Oleum Chalky Finish Wall Paint 2.5L

Compare
Water-borne, Plaster, Lime, Matte

·

Popularity

21571

in

Paint
From 3 payments of £14.66/mo. with
AD

From B&Q

Rust-Oleum Quarry Lime Chalky Wall & Ceiling Paint 2.5L - One Size

£6.00 shipping
£49.99

Amazon

Rust-Oleum White Matt Emulsion Wall Paint - Quarry Lime 2.5L

Lowest price

·Free shipping
£43.99

Advertisement

¹

Borrowing more than you can afford or paying late may negatively impact your financial status and ability to obtain credit. Credit subject to status. Ts&Cs and late fees apply.

Related products

Show all
We have picked out a selection of products that might interest you.
Laura Ashley Matt Emulsion Primrose Wall Paint 2.5L
Laura Ashley Matt Emulsion Primrose Wall Paint 2.5L
£41
£16.40/L
Farrow & Ball Lime 1 5L
Farrow & Ball Lime 1 5L
£105
£21.00/L
Farrow & Ball Estate No.5 Ceiling Paint, Wall Paint Hardwick White 2.5L
Trending
Farrow & Ball Estate No.5 Ceiling Paint, Wall Paint Hardwick White 2.5L
£59
£23.60/L
Dulux Trade Vinyl Silk Emulsion Paint Pure Wall Paint 2.5L
Dulux Trade Vinyl Silk Emulsion Paint Pure Wall Paint 2.5L
£32.77
£13.11/L
Farrow & Ball Modern Emulsion 5L Duster No 319
Farrow & Ball Modern Emulsion 5L Duster No 319
£108
£21.60/L
Farrow & Ball Modern Emulsion Mixed Colour 5 Hardwick Wall Paint
Farrow & Ball Modern Emulsion Mixed Colour 5 Hardwick Wall Paint
£108
£21.60/L
Craig & Rose Craig & Rose 1829 Chalky Emulsion Wood Paint, Wall Paint 2.5L
Craig & Rose Craig & Rose 1829 Chalky Emulsion Wood Paint, Wall Paint 2.5L
£40.55
£16.22/L

Product details

Lowest price for Rust-Oleum Chalky Finish Wall Paint 2.5L is £43.99. This is currently the cheapest offer among 2 stores.
Compare:

Features

Product

Product nameRust-Oleum Chalky Finish Wall Paint 2.5L
BrandRust-Oleum
TypeWall Paint

Additional Info

Created at PriceRunner2022-12-07

Product Properties

Indoor/Outdoor UseIndoor
FeaturesWater-borne
Volume2.5 L
Gloss LevelsMatte
Application SurfaceLime, Plaster
ColourWhite

Feedback

The information above is provided by various external sources and should be used as a guide only. Have you noticed anything amiss with this product? Or do you have suggestions for improvement? Send or .
¹

Borrowing more than you can afford or paying late may negatively impact your financial status and ability to obtain credit. Credit subject to status. Ts&Cs and late fees apply.

PriceRunner
  • Black Friday 2026
  • About us
  • Contact us
  • Newsroom
  • Job openings

Since 1999, PriceRunner has helped millions of visitors find the best products at the best prices.

PriceRunner is entirely independent and free to use. Our vision is to be your go-to site that you can always count on when comparing products and prices. PriceRunner became a part of Klarna 2022.

You can compare prices and products with us in:

Sweden, Denmark, The UK, Norway, USA, Germany, Austria, Finland, France, Ireland, Italy, Netherlands, Spain
Copyright 1999-2026 Klarna Technologies AB
Images on this website may be AI-generated.