• Black Friday
  • Sale
  • Blogs
  • About us
  • Sale
Home & Interior
Home Appliances
Farrow & Ball Cromarty 285

Farrow & Ball Cromarty 285

Compare
Matte

·

Popularity

4677

in

Paint
From 3 payments of £35.00/mo. with
AD

From Farrow & Ball

Farrow & Ball Cromarty 5 L Exterior Masonry No. 285

Free shipping, 3-5 days
£111.00

Freshlick

Farrow & Ball Exterior Masonry, 5L, Cromarty No. 285

Lowest price

·Free shipping
£105.00

Advertisement

Advertisement

¹

Borrowing more than you can afford or paying late may negatively impact your financial status and ability to obtain credit. Credit subject to status. Ts&Cs and late fees apply.

Related products

Show all
We have picked out a selection of products that might interest you.
Bedec Multi Surface Paint Soft Wall Paint, Metal Paint, Wood Paint 2.5L
Bedec Multi Surface Paint Soft Wall Paint, Metal Paint, Wood Paint 2.5L
£40.02
£16.01/L
Ronseal KCB.7015103.22104.81 One Coat Everywhere Interior Winter Wood Paint, Wall Paint 5L
Ronseal KCB.7015103.22104.81 One Coat Everywhere Interior Winter Wood Paint, Wall Paint 5L
£34.99
£7.00/L
Johnstone's Johnstone's My Colour Durable Matt Paint Sombrero Tan Wood Paint, Wall Paint 2.5L
Trending
Johnstone's Johnstone's My Colour Durable Matt Paint Sombrero Tan Wood Paint, Wall Paint 2.5L
£27.99
£11.20/L
Farrow & Ball Estate No.2005 Wood Paint, Ceiling Paint, Wall Paint, Concrete Paint, Floor Paint All White 5L
Farrow & Ball Estate No.2005 Wood Paint, Ceiling Paint, Wall Paint, Concrete Paint, Floor Paint All White 5L
£100
£20.00/L
Farrow & Ball Dead Flat Ultra Matt Paint 5L Wall Paint, Wood Paint 5L
Farrow & Ball Dead Flat Ultra Matt Paint 5L Wall Paint, Wood Paint 5L
£113.99
£22.80/L
Johnstones Interior Bathroom Mid Botanical Pearl 2.5L Wall Paint, Wood Paint 2.5L
Johnstones Interior Bathroom Mid Botanical Pearl 2.5L Wall Paint, Wood Paint 2.5L
£20.99
£8.40/L
Farrow & Ball Modern Smoke No.47 Eggshell Paint Wood Paint 2.5L
Farrow & Ball Modern Smoke No.47 Eggshell Paint Wood Paint 2.5L
£85
£34.00/L

Product details

Lowest price for Farrow & Ball Cromarty 285 is £105.00. This is currently the cheapest offer among 5 stores.
Compare:

Features

Product

Product nameFarrow & Ball Cromarty 285
BrandFarrow & Ball
TypeWall Paint, Wood Paint

Additional Info

Created at PriceRunner2023-11-20

Product Properties

FeaturesWater-borne
Volume5.0 L
Gloss LevelsMatte
ColourGreen, Multicolour, Grey, Chrome

Feedback

The information above is provided by various external sources and should be used as a guide only. Have you noticed anything amiss with this product? Or do you have suggestions for improvement? Send or .
¹

Borrowing more than you can afford or paying late may negatively impact your financial status and ability to obtain credit. Credit subject to status. Ts&Cs and late fees apply.

PriceRunner
  • Black Friday 2026
  • About us
  • Contact us
  • Newsroom
  • Job openings

Since 1999, PriceRunner has helped millions of visitors find the best products at the best prices.

PriceRunner is entirely independent and free to use. Our vision is to be your go-to site that you can always count on when comparing products and prices. PriceRunner became a part of Klarna 2022.

You can compare prices and products with us in:

Sweden, Denmark, The UK, Norway, USA, Germany, Austria, Finland, France, Ireland, Italy, Netherlands, Spain
Copyright 1999-2026 Klarna Technologies AB
Images on this website may be AI-generated.